Aylık Falınız - Şubat / 2011

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
e.pack2
sade/ce
Emektar


Kayıt: 17.06.2006
Üye No: 64,094
Gizli
Tarih: 04 Şubat 2011, 22:16 Tek mesaj gösterimi1
Aylık Falınız - Şubat / 2011


Koç

Aşk Yorumu

Bu ay aşk ve özgürlük duyguları arasında bocalamanız mümkün. Sevgi olgusuna yüklediğiniz misyon, size anlam kazandıracak. Gizemli ve enrjik bir evrim içindesiniz.24 Ocaktan sonra aşk ve parayı birlikte bulacağınız ortamlarda bulunacaksınız. Tanışacağınız önemli kişilerden etkileneceksiniz. Güçlü ilişkilere gereksinim duymanız, sizi farklı ortamlara sürükleyecek. Bulunduğunuz yerlerden memnun kalmayacaksınız. Güven duygunuzun artışı sizi ön plana çıkarıyor. Düşünüyor ve yaşama geçiriyorsunuz . İçinde biriktirdiğiniz duygularınız ön plana çıkaracaksınız. İlşkilerinizde kendi istekleriniz ön planda olacak. Bildiğiniz yolda emin adımlarla ilerliyorsunuz ve aşklarınıze siz önderlik yapıyorsunuz. Bazılarınız yeni bir aşkı başlatacak cesurca davranışlar sergileyecekler. Kaşılaşacağınız bu kişilerden olumlu etkileneceksiniz. Hatta bazılarınız ciddi ilişkilerin temellerini bu dönemde atacaklar. Bulunduğunuz alanlarda kendinizi ifade edebilecek konuşmalar yapacak ve bir çok dostluk kuracaksınız. Belki de eski bir aşkın yeniden güncellik kazanması söz konusu olacaktır. Fakat, geçmişte kalan duyguların size bir şey kazandırmayacağını daha sonra anlayacaksınız. Bu ay aşk peşinizden gelecek ve siz ekstra bir şey yapmayacaksınız.

İş Yorumu

İşinizi severek yapmak size çok şey kazandırıyor. İşinizle ilgili sosyal dayanışmada yanınızda olabilecek özel insanlara ihtiyacınız olacak. Yeni iş tekliflerine açık olmalısınız. Yenilikler konusunda cesur davranmak size çok şey kazandıracaktır. İş konusunda sevdiğiniz kişiden beklediğiniz desteği göreceksiniz.. Sizi işiniz konusunda yüreklendirecek ve çeşitli fırsatları görmenizde yardım edecek. Yalnız çalışma isteğinin size olumlu katkıları olacak ve kaçırdığınız fırsatları yeniden görmenizi sağlayacaktır. Çevresel koşulları doğru kullanmalısınız. 4 Şubattan sonra size değişik iş teklifleri gelecektir. Sürpriz koşullarda gerçekleşecek olan bu teklifler karşısında oldukça şaşıracaksınız. Özellikle, beklediğiniz kariyere ay sonunda yaklaşacaksınız. Başarınıza katkısı olacak konularda araştırmalarını sürdürmek istiyorsanız; bu dönemin size sağlayacağı enerjiyi iyi kullanmalısınız.

Sağlık Yorumu

Kalbinize özen göstermeniz gereken bir ay.Aşırı heyecanlardan uzak kalmalısınız. Herşeyi sinirlenmek yerine sizi yatıştıracak relaks müzükleri dinlemekte fayda var. Üstelik bu dönmde uzun süredir özlediğiniz ortmlarda bulunmalı ve içselliğinizi yenilemelisiniz. Meditasyon ve yoga size iyi gelecektir. Küçük seyahatler ve hafta sonu kaçamakları sizde yatıştırıcı tesir yaratacaktır.
Boğa

Aşk Yorumu

Aşkı bu ay yolcuklarda ve kültürel etkinkinliklerde yaşayacaksınız. Birçok fırsata aynı anda ayağınıza gelirken, sizi özel kılan duygular farklı olmanız da sağlayacak. İletişim sorunlarınıdan etkilenmemeye çalışın. Kalbi boş olan bazı Boğalar aşk gezegenleri yüzünden gizli aşk ilişkileri yaşayabilir ve gereğinden fazla gözlerinde büyüttükleri bu duygular için gereksiz kıskançlıklar gösterecek ve tartışmayla sona erecek ilişkiler yaşayacaklardır. Toplumsal konularda aktif platformlarda karşılaşacağınız kişilerin cazibelerinden etkilenmeniz mümkün. Ay boyunca dugularınızı gizleyeceksiniz. Gereksiz olaylardan uzak kalmak isteyeceksiniz. İlişkilerinizde sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle, ortaklarınızla aranızın açılmasına neden olacak tartışmalardan sakınmalısınız.. Duygu değişimleri yaşamak sizi agresif yapabilir. Bazıları, evliliğe ilk adımı atarken, toplumda isim yapan bir kişiyle birlikte olabilir. Bu kişiyle ortak aktivitelerde tanışacaksınız. Eğlenceli bir ortamda başlayan bir arkadaşlık, daha sonra ciddi boyutlara ulaşacaktır. Eğer ciddi bir ilişkiyi düşünmüyorsanız, hoş ve güzel günler geçirebileceğiniz ortamların gündeme gelmesi sizi mutlu edecek.

İş Yorumu

Bu ay güçlü iletişimi sağlayacak kişilerle işbirliği içinde olacağınız ortamlarda bulunacaksınız. Sorumluluk duygunuzun artması size başarıya götürecek. Siz yüksek standartların kişisi olduğunuz için, kendinizi ispat edeceğiniz konularla ilgi göreceksiniz. Sizin için etkin ve kariyerinize yardımı olacak kişilerle yapacağınız işbirlikleri ufkunuzun açılmasını sağlayacak. Bu tür durumları bekliyorsanız, karşınıza çıkacak en küçük fırsatlardan faydalanmalısınız.. Gözler sizin üzerinizde, bulunduğunuz ortamlarda ilginç konuşmalar yapıyor ve çevrenizi kolayca etki altına almayı başarıyorsunuz. Kariyerinize katkısı olacak konularda araştırmalarını sürdürmek istiyorsanız; bu dönemin size sağlayacağı enerjiyi iyi kullanmalısınız. Mesleki başarınızı perçinleyici konumlar içindesiniz. Tek başına ve bağımsız hareket etmekten korkmayacaksınız. Bazı kişileri çevrenizden eleyebilirsiniz. Fikirlerinizi benimsemeyen ve size destek vermeyen kişileri yaşantınızdan uzaklaştırabilirsiniz. Onay almak sizin için önemli olmayacak.Maddi açıdan parlak bir dönemde olacaksınız. Paraya karşı ilginiz artacak. Para kazanma konusunda iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacaktır. Bir bakıma kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız.

Sağlık Yorumu

Bu ay duygusal sorunlarınız yüzünden sağlık sorunu yaşamak istemiyorsanız, hobi çalışmalarınıza önem vermelisiniz. hava şartlarına karşı cildinizi hassalaşacaktır. Kendinize özen göstermeyi ihmal etmeyin. Bu ay sağlık gezegeniniz size destek verecek. . İskelet sistemini zorlayacak hareketlerden kaçınmalısınız. Karamsarlık ve melankolik durumlardan kaçınmalsınız. Müzelere ve tarihi yerlere yapacağınız kısa seyahatler sizi dinlendirecektir. Süregelen bir rahatsızlığınız varsa, bu ay gerekli tedavileriniz gerçekleştirecek ve sonuç alacaksınız.
İkizler

Aşk Yorumu

Duygusal konularda mantıklı hareket etmek zorundasınız. 23 Ocaktan sonra akılcı ilişkiler peşinde olacaksınız. Bulunduğunuz ortamlarda yanlış anlaşılmalara neden olmak istemiyorsanız, düşüncelerini doğru ifade etmelisiniz. Uzun süredir yaşadığınız bir ilişki bu dönemde ortaya çıkabilir. Bazılarınız partnerinizle maddi konularınızı birleştirirken, bir kısmınızda, ortak maddi çıkarlar konusunda ihtilafa düşebilirsiniz. Yine bu ay, size maddi çıkar sağlayacak kişilerle aşk ve iş birleşimleri yaşayabilirsiniz. Uzak hayallarinize olumlu katkılar sunacak. Grup arkadaşlarınızla, fiziksel aktivitelerinizi geçekleştirebileceğiniz önemli adımlar atacak ve onlarla daha çok vakit geçireceksiniz. Yakın çevreniz gittikçe artacak. Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı meslekten kişilerle aranızda duygusal bir çekim meydana gelebilir. Ortak çalışmalar içinde olacağınız kişilerle enerjilerinizi birleştireceksiniz. Sosyal yaşantınızda kişisel cazibenizin artmasından faydalanabilirsiniz.. Uzaklarda yaşayan ve kan bağı olduğunuz kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Bazılarının birliktelikleri kimlik kazanacak. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz.

İş Yorumu

İşinizi severek yaptığınız bir ay. Hızlı ve önemli gelişmeler söz konusu olacak. Aile içi bir takım değişimler söz konusu olacak. Geçmişle ilgili olayların yeniden gündem kazanacak. Bu değişimler iş hayatınıza yansıyacak. Gerçekleştirmek istediğiniz konularda başlangıç temellerini atabilirsiniz. Duygusal yaratıcılığınızı destekleyecek idealler peşinde olacaksınız. Hissettiğiniz şeyleri yaşamak istediğiniz için, hiçbir konuda karşıt düşünce içinde olanlara taviz vermek istemeyeceksiniz.. Motivasyonunuzu ayakta tutmalısınız. kafa dostluğu yapabileceğiniz ve sizi eğlendirecek, konuşmalarıyla oyalayacak arkadaş grupları ile görüşeceksiniz. Bu kişiler, kalabalık ortamlarda ve eğlence dünyasında tanışacağınız kişiler olacaktır. Finans konularında size fikirler verecekler, akılcı ve mantıklı yaklaşımları ilginizi çekecektir. Onlarla ortak aktiviteler gerçekleştireceksiniz. Tüm ay boyunca kişisel isteklerinizi, parasal kaynaklarınızla uygun bir şekilde kombinasyonunu sağlayacaksınız. Arzularınızın tavanı yüksek; ve bu taleplerinizdeki artış sorumluluk duygunuzun yoğunluğunu arttıracak, daha da ön plana çıkaracak işler yapacaksınız. Bu dönemde partnerinizle ortak çalışmalar içinde olacak ve onunda katkıda bulunduğu yararlı parasal konular gündeme gelebilecektir.

Sağlık Yorumu

Bu ay geçen ay yaşadığınız sorunların düzeldiğini görmek sizi sevinderecektir. Bazı rutin kontrollerinizi yaptırmakta yarar var. Girdiğiniz topluluklarda tartışmalardan uzak kalmakla, stresi üzerinize çekmeyeceksiniz. Ben egonuzun yüksek olmasından dolayı, kişisel istekleriniz ön planda olacaktır. Hızlı ve aktif yönleriniz atağa kalkarken, öfkeli davranışlarınızın zararlı olacağını bilemelisiniz. Tansiyon problemleri olanlar dikkat etsinler. İskelet sisteminiz zorlayacak hareketlerden sakınmalısınız


Yengeç

Aşk Yorumu

Ay boyunca; duygularınıza rağmen, mantığın gerektirdiği kurallar çerçevesinde davranacak ve ilişkilerinize saygın bir mesafe koyacaksınız. Özgürlük duygularınızı kısıtlayıcı aşklardan uzak kalmalsınız.. Hatta duygusal anlamda uç noktalarda dolaşırken, kişiliğinize uygun olmayan davranış biçimleri gösterebilirsiniz. Herşeye rağmen marjinal düşüncede olan kişilerden hoşlanmanıza rağmen, geleneksel yapınızdan da ödün vermek istemeyeceksiniz. Yine bu ay süregelen bir ilişkiniz varsa; dikkatli olmalı ve isteklerinize gem vurmalısınız. sorunları çevrenizle paylaşmayarak, kendinizi güvene altına alabilirsiniz. Hislerinizi ve coşkularınızı baskı altında tutmalısınız.. Birine ilgi duyuyorsanız,duygularınızı gizlemalisiniz.. Bu dönmede dikkat etmeniz gereken tek konu, duygularınızı abartabilir ve ilgi duyduğunuz kişiyi gözünüzde büyütebilirsiniz. İletişim konusunda güçlü duygular içinde olacağınız diyaloglar, aşkı da, beraberinde getirecektir.Fikirsel anlamda sizi sıkı saracak duygular kapınızda. Bu ay geçmişte kalarak unuttuğunuz fakat, hala çok istediğiniz süreçlerle karşı karşıya kalacaksınız. Bu eski okul yıllarından bir okul arkadaşınız, yarım kalan bir aşkınız olabilir. Kardeşler veya dargın olduğunuz komşularınızla barışabilirsiniz. Nostaljik olaylara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Bulunduğunuz şartları değiştirmek yerine çevresel alışkanlıklara uyum göstermelisiniz.

İş Yorumu

Hedefinizi iyi belirlemeli ve risklerden uzak kalmalısınız. Kazançlarınızı arttırma konusunda karşınıza beklenmedik fırsatlar ve teklifler çıkacaktır. Olanaklarınızı arttırma konusunda destekleyici kozmik etkiler sunacaktır. Karşıt finansta olan kişilerin sizde yaratacağı etkilerden faydalanacaksınız Fakat bu durum her zaman sizin istediğiniz biçimde gelişmeyebilir. Hedeflerinizde bir genişleme ve çıtanızı yüksek tutma gibi bir eğilim göstereceksiniz. Alışılmışın üstünde konulara odaklaşacaksınız. Bilgi dağarcınızı arttırıcı konular üzerinde yoğunlaşacaksınız. Fiziksel ve zihinsel aktivitelerinizle dikkat çekeceğiniz bir ay içindesiniz.Başarılı olmanız için her türlü doneye sahipsiniz. Fakat, iş hayatınızda aksi davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. Bilmediğiniz konuları araştıracak ve gerekli tüm enerjinizi kullanacaksınız. . Bu dönemde de, bazı gereksinmeleriniz için gerekli doğru hamleleri yapacaksınız. Güçlü kişiliğinizle çevrenin dikkatlerini üzerinizde yoğunlaştıracaksınız. Güzelliğinizi ve cazibenizi kullanabileceğiniz bir ay. Yakın çevrenize güven duygusu içinde, onlarla yapacağınız iş birliklerinden kazançlar elde edeceksiniz. Birçoğunuz yurt dışı avantajlarını kullanacaklar. Ailenizi ve yakınlarınızı ziyaret edecek ve belki de yurt dışında yaşayan kardeş ve akrabalarınızın yanına gideceksiniz. Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler sergilemeyi amaçlıyorsunuz.

Sağlık Yorumu

Sağlık konusunda fazla problem yaşamayacaksınız. Fakat her zaman olduğu gibi mideniz konusunda hassas davranmalı ve duygularınızın ruhsal anlamda yaptığı baskılardan sindirim sisteminizin etkileneceğini unutmamalısınız. Soğuk havalara karşı tedbiri elden bırakmayın ve cildinize özen gösterin. Sindirim siteminizi yoracak şekilde beslenmeyin. Alerji yapacak yiyeceklerden uzak kalmalı ve yağlı besinlerden kaçınmalısınız. Süregelen bir rahatsızlığınız varsa, bu ay gerekli tedavileriniz gerçekleştirecek ve sonuç alacaksınız.


Aslan

Aşk Yorumu

Aşk yaşantınızda renkli günler sizi bekliyor. Özellikle, iş yaptığınız kişilerin birine platonik duygular hissettiğiniz halde, bunu belli etmek istemeyebilirsiniz. Bu dönemde duygusal isteklerinizi gizlemeniz de mümkün .Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda güzel bir uyum içine gireceksiniz.Yardım etme duygunuz artarken, zevklerde aşırıya kaçabilirsiniz. Zeki ve güzel konuşmalarınızla dikkat çekeceksiniz. Seçimlerinizi fikirlerinize uygun kişilerle yapmak isteyeceksiniz.. Organizasyon kabiliyetiniz artıyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlanmalısınız. aşk konusunda gizemli ve akılcı davranmaktan son derece mutlu olcaksınız. Günlük yaşam temponuzu bozmadan duygusal yaşamınız dengeleyeceksiniz. İş yaptığınız kişilerle mantıklı ilişkiler içinde olacaksınız. Duygularınızı ifade etme güçlüğü yaşadığınız için,, aşk konusunda daima zorlukları tercih edersiniz. Uzun süredir beklediğiniz sonuçlara yaklaşmanız mümkün fakat sizin olaylara uzak bakmanız, fırsat kaybına da neden olabilir. Daha sonra sizi engelleyen şartların hafiflediğini görmek duygusal konularda önünüzü açıcaktır. 15 Şubattan sonra sosyal ilşiklerinizin artışı ve kalıcı aşkları da beraberinde getirecektir. Kendinize uygun kişiyi bulduğunuz zaman, hemen karar vermeden önce düşünün. Karşı cins üzerinde etkinizin fazla olduğu günlerdesiniz. Kendinizden emin tavırlarınızla onları etkiliyorsunuz. İçinizden geçirdiğiniz dileklerinizin kabul görmesinden mutlu olacaksınız. Güzel konuşmalarıyla karşı cinsin sizi etkilemeye çalışmaları geçici aşkları da gündeme getirebilir.

İş Yorumu

Düşündüğünüz konuları gerçekleştirme çabası içinde eski alışkanlıklarınızı gözden geçirecek, gelişen şartlara göre rotanızı ayarlayacak ve yeni bir şeyler yaratma konusunda gayretli olacaksınız. Maddi konularla ilgili güçlü pozisyonlar elde edebilirsiniz. Ailenizden kalan eski bir gayrimenkul varsa; onların tamiratı, alım satımı gibi işlerle meşgul olacaksınız. Bazılarınız, işletmeciliğine soyunabilir veya bir işi devir alabilirsiniz Fakat gücünüzün sınırlarını fazla abartmamalısınız. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız. Bu arada kendiniz daha çok geliştirmenin yollarını bulacaksınız Bulunduğunuz çalışma şartları aynı zamanda sizin eğlence mekanizmanız kariyer evinizle birlikte parelel ilerleyecek.Başarma ve harekete geçme zamanı.. Size yardım edecek ve enerjinizi sizin için kullanacak arkadaşlarınız olacaktır. Çevrenizdeki şartları değiştirerek, kendi bildiğiniz yolda ilerliyorsunuz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için doğru bir zaman dilimi içinde olduğunuz biliyorsunuz. Kişisel girişiminiz ön planda olacak.

Sağlık Yorumu

Bu ay eğer kendinizi yormaz ve sağlık koşullarına uygun yaşarsanız güçlü bedeniniz hiçbir sorun yaratmayacaktır. Fakat enerjinizi dengesizce ve şartlarınızı olumsuz kullanırsanız, kalbiniz ve iskelet sisteminizle ilgili pürüzler ortaya çıkacaktır. Sağlığınızın olumlu olmasına rağmen; kendinizi enerjik hissettiğiniz anlarda takıntılarınızı göz ardı etmeye çalışın ve sizi dinlendirici ortamlara doğru uzaklaşın. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak.

Başak

Aşk Yorumu

Duygu iniş çıkışları yaşayacağınız bu ay, riskleri göz önünde bulundurmalı ve ilişkilerinizde rutin dengenizi bozmamalısınız. Partnerinizle konuşulan şeyleri gözünüzde büyüterek, gereksiz tartışmalara meydan verebilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız bir olayın yeniden irdeleyerek, o zaman görmediğiniz detayları bu dönemde görebilir, hayallerinizle baş başa kalma arzusu içinde olabilirsiniz. Sevgilinizi şimdiye kadar ihmal etmiş olabilirsiniz. Artık sorunlarınızı karşılıklı konuşmalı ve olayları yeniden gözden geçirmelisiniz. Yaşamınızı kaliteli yaşamaktan *z ve önünüze sunulan her türlü aşk fırsatlarını değerlendirmek isteyeceksiniz. Romantizm ve aşkın kol gezmesi sizi çarpabilir. Duygusal ilişkileriniz ve iş birliklerinizin yoğunluğu geçen aydan bu yana temposunu arttırarak devam etmektedir. Özellikle, birlikte iş yaptığınız kişilerle ilişkilerinizi canlı tutacak ve alacağınız desteklerle kendinize yönelik yararlı çalışmalar yapacaksınız. Bu ay aşk ve romantizim güçlü görünüyor. Siz kendinizi iyi hissedeceksiniz. Yine, bu dönemde her zamankinden daha fazla cesur olacaksınız. Risklere karşı tedbirli olmanızı hatırlatıyoruz.

İş Yorumu

Mesleki konularda etkin kişiler istediğiniz şansı size verecekler ve bir çok fırsatı bir arada yakalayacaksınız İşinizle ilgili sizi ruhsal anlamda güçlendirirken; önemli beraberlikleri ve ortaklıkları kurmanız, bu beraberlikleri yıllarca sürdürmeniz yolunda etkiler alacaksınız. Birlikte çalıştığınız kişilerle yaşayacağınız sorunlar iş yeri huzursuzluklarına neden olacaktır. Planlarınızda yapacağınız değişimler sizi olumsuz etkilemesini istemiyorsanız, detaylar üzerinde durmalısınız. Konuşulan şeyleri gözünüzde büyüterek, gereksiz tartışmalara meydan verebilirsiniz. Birçoğunuz sanat aktiviteleri ile maddi kazanımlar elde edeceksiniz. Çevrenizle paylaştığınız yaşam akışı konusunda ideallerinizle ilgili temel kişisel değişimler yaşayabilirsiniz. Ailenizi ihmal etmek istememenize rağmen, dikkatinizi kariyernize vereceksiniz. Kariyer gezegeniniz sizi desteklemeye devam ediyor.

Sağlık Yorumu

Bu ay çok çalışmaktan yorgun düşebilir ve sinir sisteminizle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Doğru beslenmeli yiyeceklerinize dikkat etmelisiniz. Uzun soluklu koşuşturmalarınız arasına kısa dinlenme molaları koyabilirsiniz. Kendinize olumlu uğraşılar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz. Alkol konusunda kontrollü davranmalısınız. Uykusuz kalmamalı ve sizi depresif yapacak olaylara karşı temkinli olmalısınız. Kısa yürüyüşler, meditasyon, yoga ve dansla ilgilenmelisiniz. Spor yaparken dikkatli olmalısınız.

Terazi

Aşk Yorumu

Bu ay romantizm ve duygusal alış verişler artacak. Kafaca anlaştığınız kişilerin, daha sonra yaşantınızda farklı bir boyuta geçme ihtimali olması sizi endişelendirmesin. En azından bazı şeyleri denemelisiniz. Asil duyguların yer aldığı arkadaşlıklara hazır olun. Aynı düşünceye sahip kişilerle birlikte ortak işbirlikleri ve yurt dışını kapsayan entelektüel çalışmalarda bulunacaksınız. Maceracı yapınızın ön plana çıkmasından kendinizden hoşnut kalacaksınız. Sosyal çalışmalarınız hız kazanacak ve kendinizi yeteri derecede pratik hissedeceksiniz. Kişiliğinizi ön plana çıkaracak ve kendinizi mutlu hissettirecek sosyal çalışmalara ağırlık vereceksiniz. Duygusal coşkularınız ve yaratıcılığınız ön planda olacak. İlişkinizi abartmak ve beslemek adına hiçbir fırsatı kaçırmayacaksınız. Bazılarınız partnerleriniz için olumlu çabalar içinde olacak belki de sonradan vazgeçeceğiniz duygularınızı o an için yücelteceksiniz. . Eşinizin ve sevdiğinizin kişisel desteğini hep üzerinizde hissedeceksiniz. Sosyal yaşantılarının size sunacağı fırsatları derin duygularla pekiştireceksiniz. Karşı tarafın maddi olanaklarını sizin için kullanmasıyla mutlu olacaksınız. Gireceğiniz ortamlarda kıskanç ve sahiplenici davranmamalı ve olumsuz duyguların sizi yanlış yönlendirmesine izin vermemelisiniz.

İş Yorumu

Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak, işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz. Amaçlarınızdan taviz vermeden hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz aktiviteleriniz yüzünden başarılı bir dönem geçireceksiniz Düşüncelerinizin kabul görmesi kişisel enerjinizin daha da yükselmesine neden olacaktır. Mutluluk ve başarı yollarının size sunacağı güzel yansımalardan faydalanacaksınız. Hızlı gerçekleştirilebilecek idealler peşinde olabilirsiniz. Sizinle aynı düşünceyi paylaşacak kişilerle birlikte bir grup yapabilirsiniz. Ay sonuna kadar gelirleriniz konusunda tutumlu bir tavır sergilemelisiniz. Üretim yapan bir firmada çalışıyorsanız; piyasaya yeni mallar sürmek yerine eski ürünlerinizi iyileştirme ve daha iyi sunma projeleri geliştirmelisiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerden gelebilecek sorunlara hazırlıklı olmalısınız. Detaylara önem vermek zorundasınız. Geriye giderek, her şeyi yeni baştan düzeltmek zorunda kalmak istemiyorsanız, hatasız iş yapmaya çalışmalısınız.

Sağlık Yorumu

Bu ay sağlığınız biraz hassas olacaktır. Kemiklerinize ve karaciğerinize gereken özeni göstermelisiniz. Ayrıca rutin diş kontrlollerinizi yaptırmalısınız. Cildinize gereken bakımı yaptırmalısınız. Uykunuza dikkat edin ve dinlenmeye özen gösterin. Enerjik günlerinizde sebepsiz öfkelerinizi dizginlemeli ve ruhsal yeteneklerinizi geliştirecek çalışmalara yönelmelisiniz.. Beslenme ile konularda aşırıya kaçmayın.

Akrep

Aşk Yorumu

Eğlence hayatına daha fazla önem verdiğiniz dönemlerden biri. Özgürlük duygusu içinde hareket edeceğiniz için, çevrenizde ilgi odağı haline geleceksiniz. Yaratıcılığınızı ve enerjinizi istediğiniz koşulların oluşturulmasında kullanacak ve bu dönemi takip eden günlerde ilişkilerinize canlılık gelecektir. Kişilerle olan uyumlu ilişkileriniz en büyük yardımcınız olacak..Tanıştığınız kişilerin orijinal yönleri de, sizin ufkunuzun genişlemesine neden olacaktır. Girdiğiniz ortamlarda karşı cinsin ilgisini üzerinize çekeceksiniz.. Yine sosyal yaşantınızda bozulan dostluklarınızı yeniden düzeltme imkanı bulacak, derin bir çözülme devresine gireceksiniz. Sizin için duygusal tatmin çok önemli. Sosyal açıdan çok parlak bir döneme gireceksiniz. Evli de olsanız, aşk hayatınızda bir gelişme görülecek. Parti ve sosyal etkinliklere daha çok vakit ayıracaksınız.

İş Yorumu

Mesleki konularda sorun çıkabilir. İşinizi büyütmek istiyorsanız; yapacağınız işlerde abartıya gitmeden, doğal akışı içinde süreçleri aşmaya çalışın. Yaratıcılığınız kullanacağınız alanlarda başarılı çalışmalar yapacak, çevrenizi yönetmek ve ayni zamanda onlarla bütünleşmek isteyeceksiniz. Çevrenizde size karşı çıkanlara da yumuşak bir şekilde karşı koyacaksınız. Enerjiniz, çevrenizi etkileme konusunda sizi atağa kaldırıyor. Yine bu dönemde, plan ve stratejinin hakim olduğu disiplin içinde gündelik yaşamınızı sürdüreceksiniz. İş ve eğlenceyi bir arada yaşayacaksınız. Hem çok çalışacak, hem de eğleneceksiniz. Aile toplantılarına daha fazla ağırlık vereceksiniz. Eski beklentilerinizin bu ay içinde kendiliğinden çözüldüğünü görmek sizi oldukça şaşırtacaktır. Sert mizacınızı ve direk isteklerinizi bu ay regüle etmek, düşmanlarınıza karşı iyi bir taktik geliştirmek zorundasınız. Beklentilerinizin çok yüksek olması nedeniyle yavaş ve temkinli hareket etmelisiniz. Rakipleriniz çok fazla. Siz özenli, duygusal ilişkilerden hoşlanıyor ve dostluklarınızı da bu yönde seçiyorsunuz. Bazıları, gireceğiniz topluluklarda duygusal ve romantik ilişkiler yaşayacaklar. Bu nedenle, geçici ve uçucu duygular karşısında temkinli olmaları gerekiyor. Süregelen bir ilişkiniz varsa, bu ilişkinin yoğun duygusallık yönü diğer özelliklerine göre daha fazla ağır basacak.

Sağlık Yorumu

Ay boyunca boğaz bölgeniz hassas olacaktır. Soğuk havalara karşı tedbiri elden bırakmayın ve cildinize özen gösterin. Sindirim siteminizi yoracak şekilde beslenmeyin. Tansiyon problemleriniz olabilir.Kol ve bacaklarınıza dikkat etmelisiniz.. Duyu organlarınıza iyi korumalısınız. Spor yapıyorsanız, ani hareketler yaparak bel kemiğinizi ve iskelet sisteminizi korumalısınız. Araştırmacı yönleriniz atağa kalkacağı için çok gezip yeni yerler görmek istemeniz sizi olumsuz ortamlara da, sürükleyebilir. Bu ay kendinizi dış etkenlere karşı korumalısınız.

Yay

Aşk Yorumu

Özellikle bu ay arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırarak, onlarla ortak zevklerinizi paylaşacaksınız. Belkide artık yeni bir gruba ve eğlenceli ortamlara girmek için can atacaksınız. Kendinizi dizginlemeyin ve biraz da, hayatın kollarına kendinizi bırakın. Entelektüel çalışmalarınız hız kazanacak ve kendinizi yeteri derecede pratik hissedeceksiniz. Kişiliğinizi ön plana çıkaracak ve kendinizi mutlu hissettirecek sosyal çalışmalara ağırlık vereceksiniz. Gezegenlerin uyumlu etkileşimi, aşk hayatınız canlandıracak. Nefes nefese koşacağınız partilerde karşılaştığınız kişilerden çok çabuk etkilenebilir ve yanlış bir ilişki içinde olabilirsiniz, dikkat edin. Bulunduğunuz alanlarda bir çok kişinin gözleri üzerinizde olacak. Bu büyüleyici etkileşim arkadaşlarınız arasında sizi favori yapacaktır. Kendinize güvenmeyi siz seviyorsunuz. .. Girdiğiniz topluluklarda doğal cazibenizi kullanacak ve isteklerinizi hızla yaşama geçireceksiniz. Karşı cinsin ilgisiyle, istemediğiniz aşklara sürüklenebilirsiniz. Bu aşklarda cinsel duygular etken olabilir. . Eski sevgililerle sosyal bir aktivite de karşılaşabilir ve geçmiş günlerden söz edebilirsiniz. Aşk konusunda istikrarı sağlamanız çok zor. Çevrenizde size yardım edecek ve enerjinizi sizin için kullanacak arkadaşlarınız olacaktır.

İş Yorumu

Bu dönemde dostlarınızın fikirleri önemli olacak ve onlara aynı doğrultuda hareket edeceksiniz. Sosyal yönleri güçlü ve kariyer sahibi kişilerden destek alacaksınız. Geciken beklentileriniz sizi daha çok bileyecektir. Yoğun aktiviteler içinde, lider tavırlarınızla göz dolduracaksınız. Mesleki anlamada size yardımcı olabilecek ve istediğiniz kapıları açabilecek güçlü dostluklar kuracaksınız. Bu dönemde tanışacağınız kişilerin kariyerinizle ilgili önemli katkıları olacak..Karşılıklı alış veriş içinde olacağınız kişilerden etkilenecek ve yeni projeler içinde olacaksınız. Ödemeleriniz konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Harcamayı çok sevdiğiniz için, kazançlarınızı yönlendirme, denetleme konusunda güvenebileceğiniz bir kişiden destek almaya ihtiyacınız var. Çünkü , iş para biriktirmeye geldiği zaman bu konulara uzak kalıyorsunuz. Hatta en yakınlarınızdan borç alabiliyorsunuz.. Ödeyemediğiniz faturalarınız olsun istemiyorsanız ayağınız yorganınıza göre uzatmayı öğrenmelisiniz. Yine bu ay yalnızlığı sevmeyen yapınız sizi kalabalık ortamlara süreklerken, karşılşacağınız kişilerden olumlu etkiler almanıza da, neden oluyor. Birlikte çalıştığınız veya kariyerinize katkısı olabilecek kişiler yaşantınıza girebilir.

Sağlık Yorumu

Sağlığınızla ilgili çok fazla sorun olmamasına rağmen; boğaz, iskelet ve sinir sisteminiz oldukça hassas olacak. Öfkelerinizi denetim altına almalı, tartışmalı ortamlardan uzak durmalısınız.Bu ay sağlık gezegeniniz. Zihinsel yorgunluk söz konusu. Doktor kontrolün de gerekli vitaminlerinizi almalısınız. Ayaklarınızı ve karın bölgenizi üşütmemeli, cinsel organlarınızı dış etkenlere karşı korumalısınız. Yüzünüzü ve başınızı korumalısınız. Değişen hava koşulları sizi olumsuz etkileyecektir. Fazla yoğun düşünmeniz de ruh sağlığınız üzerinde negatif etki yapacaktır. Sizi mutlu edecek hobilerinize yer vermelisiniz.

Oğlak

Aşk Yorumu

Kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz. Bu ay risk almamaya ve temkinli olmaya özen göstermelisiniz.. Enerjinizi ve vaktinizin tümünü yakın dostlarınızla ortak çalışmalar içinde kullanacaksınız. Bu evi kapsayan konular üzerinde yoğunlaşacaksınız. Yakın dostlarınız ve aile büyüklerinizle, özellikle babanızla birlikte ortak görüşlere sahip olmanıza rağmen, aranızda güç birliğini kurmak adına bazı sorunlar yaşayabilirsiniz .. Bazılarınız yakın dostlarınızla güzellik ve sanatsal olayların gündeme geleceği çalışmalar içine girebilirsiniz.. Yine yakın çevrenizde bazı arkadaşlarınızla yeni bir yapılanma içine gireceksiniz. Eğer bekarsanız, yeni ilgi alanların sizi farklı sosyal çevrelere yönelteceğini gösteriyor. Çünkü yeni tutkularınızı paylaşacak, ve kendinizi daha da geliştirecek yeni uğraşlara ihtiyacınız olacak. Yine bu ay yeni tanıştığınız arkadaşlarınızla kendiniz bir çok ilginç uğraşın ortak zevklerinde olacaksınız. Ancak birlikteliğinizde çok titiz davranır, karşınızdaki kişiyi sürekli eleştirirseniz, düzenli giden bir beraberliği de, bozabilirsiniz. Bulunduğunuz alanlarda bir çok kişinin gözleri üzerinizde olacak. Duygusal karışlıklığa neden olmak istemiyorsanız, parnerinizle çekişmek yerine onun duygularını anlamaya çalışmalısınız.. Bu aşkta birazda mantık olacaktır. Partnerinizle gücünüzü birleştireceksiniz. Bu dönemde tanışacağınız kişilere dikkat etmelisiniz.

İş Yorumu

Yeni girişimler konusunda cesaretiniz artıyor. Daha üretken olacaksınız. Kendinizi güven içinde hissetmek istiyorsunuz. Paraya ve lükse olan merakınız, sizi daha çok çalışmaya yöneltecek. Çalışmanızın karşılığını alacağınız işler yapmak istiyorsunuz. Öz disiplininiz güçlenirken, rahat ortamları tercih edeceksiniz. Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak, işbirliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz.. Uyumlu düşüncelerinizle ortaklıklar konusunda ılımlı bir hava estirecek, aileniz için her türlü fedakarlığa hazır olacaksınız. Çalışma hayatınızla ev yaşantınızı dengeli bir şekilde yürüteceksiniz. Komşularınızla yaşayacağınız olayların abartılı olamamasına dikkat etmelisiniz.Uzun süren dargınlıklar gündeme gelebilir. Öğrenme kabiliyetinizin çok yüksek olmasından dolayı, bir çok konuda aynı anda aktivite göstereceksiniz. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirleyecek ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranacaksınız. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız.. Yakın çevrenizde sizinle aynı düşünceye sahip kişilerin enerjisinden faydalanabilirsiniz. Eğer bir işverenseniz, size uygun elemanlar bulacaksınız.Fakat hep gücünüzü ve çalışma sisteminizi kullanmak zorundasınız. Hiçbir şey kolay gelişmeyecektir.

Sağlık Yorumu

İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Dişleriniz ve kemiklerinizi sağlamlaştırıcı vitaminlerinizi almalısınız. Spor yapmalı ve uykunuzu almalısınız. Bileklerinize dikkat etmeli ve ağır kaldırmamalısınız. Eğer kendinizi yormaz ve sağlık koşullarına uygun yaşarsanız güçlü bedeniniz hiçbir sorun yaratmayacaktır. Fakat enerjinizi dengesizce ve şartlarınızı olumsuz kullanırsanız, iskelet sisteminizle ilgili pürüzler ortaya çıkacaktır.


Kova

Aşk Yorumu

Cesur olmanın tam zamanı. Özellikle süregelen işbirliklerinde güzel bir birleşim yaşayacaksınız. Çünkü siz özgürlüğünüzü seviyor ve duygusal konularda yalnız kaldığınız zaman daha istikrarlı kararlar veriyorsunuz. Duygularınızda artık yanılmak istemeyeceksiniz. Eskilerin artık önemi kalmadığını göreceksiniz.. Meraklı yönleriniz atağa kalkıyor. Popüler konularda istediğiniz performansı yakalayacaksınız. Ön planda olma isteğiniz doğrultusunda çalışmalar yaparken, karizmatik ve çekici davranışlarınızla dikkat çekecek, toplumda göze çarpacaksınız. 21 Ocaktan sonra Güneş'in enerjisini üzerinizde hissedeceğiniz için, kişiselliğiniz önem kazanıyor. Aşk yaşamınızda karşılıklı etkileşimler konusunda daha farklı ve derin algılamalar içinde olacak, her şeyi olduğundan farklı yönleriyle değerlendirecek ve düşüncelerinizde yoğun bir karmaşa meydana gelecek. Duygularınızın derinleşmesi ve olayların gidiş yönünü görebilmeniz, paylaşım içinde olduğunuz kişileri olumlu etkileyecek.

İş Yorumu

Alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizde yarar var. Yaptığınız işlerden kişisel huzur ve tatmin duyabileceğiniz bir ay. Özgüveninizi yansıtabileceğiniz işler yapacaksınız. İşte cesurca kararlar vermenizin tam zamanı. Koşulları kendi lehinize kolayca çevireceksiniz. İletişim konusunda akıllıca yaptığınız bağlantılar gerekli kişilere ulaşacak ve sonuçlardan çevreniz kadar siz de memnun kalacaksınız. İçinde bulunduğunuz konumdan hoşnut olmanıza karşın, hareketli ve aktif bir dönemin yoğun temposu sizi zorlayacak. Bu dönemde; kendinizi daha rahat ifade edeceğiniz için, toplumda ön plana çıkacak işler yapacaksınız. Çevrenize istediğinizi yaptıracak ve kuvvetle kendinizi savunabileceksiniz. Bu dönemde sizden beklenti içinde olanlara gücünüzü rahatça gösterebileceksiniz. Uzun süredir ertelediğiniz tüm mektuplarınızı ve sizde cevap bekleyen size ulaşmak isteyen dostlarınızı arayabilirsiniz. Maddi konuların size kazandıracağı avantajlar üzerinde durmalısınız. İdeallerinizi gerçekleştirme yolunda güçlü ve sizden yaşlı kişilerin yardımlarını alırken, bekleyen bazı işlerinizin çözülmelerine katkıları olacaktır.

Sağlık Yorumu

Bu ay yağ şeker ve unlu gıdalardan özellikle uzak yaşamalısınız.. Bitkisel çaylara önem vermeniz gerekiyor. Süregelen bir rahatsızlığınız varsa, bu ay gerekli tedavilerinizi gerçekleştirecek ve sonuç alacaksınız. En küçük sorunlarınızı bile gözünüzde büyütüyorsunuz. Takıntılarınızdan kurtulmak istiyorsanız gerekli tıbbi kontrolden geçmelisiniz. Kadınların rahim ve yumurtalık kontrolünden geçmelerinde fayda var. Ayrıca kalp ve tansiyon sorunları olanlar gerekli perhizlerini yapmalı ve diyete başlamamışlarsa bir an önce bu konuya eğilmelidirler. İskelet sistemini zorlayacak hareketlerden kaçınmalısınız. Alerji yapacak yiyeceklerden kaçınmalısınız .


Balık

Aşk Yorumu

Kişisel isteklerinizin ön plana çıkmasıyla; kendinizi daha enerjik hissedecek, bireysel çalışmalara yöneleceksiniz. Egonuzun sesini dinliyor, her şeyi kendi çabanızla çözmeye çalışıyorsunuz. Bu ay, değer kavramlarınız önemli ve bu nedenle, kararsız kişileri sevmiyorsunuz. Takıntılı ve platonik bir aşka da hazır olun. Uranüs; yaşam kurallarınızı yenilemeye devam ediyor Bu dönemde tanışacağınız kişilerin kariyerinizle ilgili önemli katkıları olacak.. Partnerinizden çok şey bekleyeceksiniz. Eski alıştığınız şartlardan bir anda sıkılmanız yeni arayışlara yönelmenizi sağlayacak. Aşk ve duygusal ilişkilerinizde seçici ve mükemmeliyetçi olacaksınız. Bu dönem, alınganlığınız artacak. Süregelen beraberliklerinizde hassas ve alınganlık göstereceğiniz için özellikle partnerinizin size özenli davranmasını bekleyeceksiniz. Eleştirici davranışlar sizi sinirlendirecek. Güçlü ve popüler kişiler ilginizi çekmeye devam edecek. Birçok parti ve sosyal ortamlara katılacaksınız. Mükemmel olan çekiciliğiniz yanında etkileyici ve ikna edici özellikleriniz ön plana çıkacak. Yine bu dönem, sanatsal faaliyetlerin gündem kazanması da söz konusu olacak. Bu ay, yapabileceğiniz en güzel şey, sizi mutlu edecek ortamlarda bulunmaktır. Gezin dolaşın küçük kaçamaklar yapın ve hayatınızı kendi duygularınıza göre yaşayın. Hayatın tadını çıkarırken, ciddi sözler vermek için biraz beklemelisiniz. Evlilik kararlarınızı geciktirmelisiniz. Aşk konusunda temkinli ve planlı hareket ederek, ilişkilerinizin ekonomik yönlerini düşünmelisiniz.


İş Yorumu

Mevcut şartlarınızı gözden geçirip, bazı kararlarınızı değiştirebilirsiniz. Gerginliğin ve paniğin size zarar vereceğini düşünerek, tüm işlerinizde sağduyulu olmalısınız. Alacağınız radikal kararların size vereceği sıkıntıların altından kalkmayı başarmalısınız. Aykırı düşünce içinde olacağınız kişilerden uzak kalmaya çalışın. Hırslı yönlerinizin olumlu olmasının yanı sıra, bulunduğunuz topluluklarda lider ve öncü olabilecek aktivitelerle ön planda olmak isteyeceksiniz. Mesleki anlamada size yardımcı olabilecek ve istediğiniz kapıları açabilecek güçlü dostluklar kuracaksınız. Sürpriz fırsatlar sizi şaşırtmasın. Dileklerinizin olması, sizi yeni umutlara doğru yol almanıza neden olacak. Biraz daha cesur olmalı ve size verilen sunumları iyi değerlendirmelisiniz. Amaçlarınızın saptırılmasından hoşlanmıyorsunuz. Bu özelliğinizi çevrenize hissettireceksiniz. Yaptığınız işi severek yapacak, enerjik ruh halinizi istediğiniz yönde kullanabileceksiniz. Tercihleriniz ne olursa olsun, yaşam kaliteniz hep yüksek seyredecek. Kişisel dengelerinizi, algılama gücünüzle birleştireceksiniz. Başkalarının düşüncelerinden çok kendi hisleriniz önem kazanacak. Çevre şartlarınızı finansal hedeflerinizle bağdaştıracaksınız.. Kişilerle olan uyumlu ilişkileriniz en büyük yardımcınız olacak.

Sağlık Yorumu

Bu ay, sağlığınızla ilgili eski sorunlarınız ortaya çıkabilir. Tedavinizi yaptırmalı ve müzmin bir rahatsızlığınız varsa alternatif bir tedaviden faydalanabilirsiniz. Ayrıca, rejim gibi disiplin isteyen işlerle aranız iyi değilse; bu günler içinde gönül rahatlığıyla başlayabilirsiniz.. Psikolojik yapınızın pozitif yönde olduğunu, bilinçaltınızın sizi iyi tetiklediğini göreceksiniz. Geceleri erken yatarak uykusuz kalmamaya çalışmalısınız. Çok çalışıyorsunuz, dinlenmeye özen göstermelisiniz. Düzenli egzersizlerle vücudunuzu zinde tutun. Beslenme ile konularda aşırıya kaçmayın._________________
Evvelkiler aşkı aşka kattılar
Dünküler de aşkı başka tattılar
Bugün şehvetine dayanamayanlar
Aşkı alıp uçurumdan attılar...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar


Kayıt: 20.06.2005
Üye No: 15,305
Şehir: in your dreams
Offline
Tarih: 05 Şubat 2011, 16:30 Tek mesaj gösterimi2

"ve düşüncelerinizde yoğun bir karmaşa meydana gelecek. "


« Sebnem Ferah » demiş ki:
"..cok cok cok karisigim zateeenn" Müzik dinliyorum

_________________
Kışa ait olduğumu sanıyordum
ben şimdi yeşil bir ağacım.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
TuRKuaZ'm
alaturka
Emektar


Kayıt: 22.08.2007
Üye No: 88,185
Şehir: İstanbul
Offline
Tarih: 05 Şubat 2011, 16:40 Tek mesaj gösterimi3

Kovaaa Füüü üüü üü

Teşekkürler ablacım Çok Seviyor

_________________
../seni bu kör kuyulardan salan neyin şarkısıysa,
gözlerinin kahvesinden içtiğim de oydu..
Şimdi eksilen her yanıma adını verdim,
bu yüzden güzelim ben..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
YagmuRTaneSi
..........
Emektar


Kayıt: 29.02.2008
Üye No: 112,170
Şehir: İstanbul
Offline
Tarih: 06 Şubat 2011, 02:13 Tek mesaj gösterimi4

Bu ay yetkin kişiler iş konusunda beni istediğim yere götürceklermiş.. Hadi bakalım hayırlısı (:
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz