"Pabuç atma" karikatür yarışması

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
Blackio
HerDaimHalineŞükret
TurkBoard Fan


Kayıt: 13.01.2008
Üye No: 103,747
Şehir: Sehr - istanbuL
Offline
Tarih: 24 Aralık 2008, 15:56 Tek mesaj gösterimi1

Mizah Üretenler Derneği, Iraklı gazeteci Muntasar El Zeydi'nin ABD Başkanı Bush'a ayakkabılarını fırlatmasından esinlenerek "Pabuç Atma" karikatür yarışması düzenledi.

Dernek Başkanı Ergin Gülen, yaptığı açıklamada, Iraklı gazeteci El Zeydi'nin, ABD Başkanı George W. Bush'a Irak'ta düzenlenen toplantıda pabuçlarını fırlatmasının, "ezilenlerin ve haksızlığa uğrayanların tepkisini göstermesi açısından büyük önem taşıdığını" belirterek, 2008'de akıllarda en fazla iz bırakacak olayın bu olduğunu anlattı.

Gülen, haksızlığa uğrayanların tepkilerini mizah yoluyla gösterebilecekleri en önemli alanın "karikatür" olduğunu kaydederek, bu amaçla dernek olarak "Pabuç Atma Karikatür Yarışması"nı düzenlemeye karar verdiklerini ifade etti.

Ergin Gülen, "Yarışmanın temel konusu, güçlülerin ezilenlere karşı yaptığına inandığım haksız uygulamalar, şiddet ile haksızlığa uğrayanların buna karşı göstermek istediği veya gösterdiği tepkisini ve öfkesini içeriyor. Yarışma her sosyal sınıftan insanlara açıktır. Yaş sınırlaması yok. Yarışmamıza daha önceden yayınlanmış eserleri de kabul ediyoruz" dedi.

Yarışmaya başvuruların 15 Mart 2009'a kadar yapılabileceğini belirten Gülen, Nisan ayının ilk haftasında sonuçları açıklayacaklarını kaydetti.

Yarışmanın birincisine giydiği ayakkabı numarasına göre bir çift ayakkabı hediye edeceklerini kaydeden Gülen, yarışmaya gönderilen eserlerden oluşan bir sergiyi de "4. Mizah Ödülleri" etkinliğinde açacaklarını bildirdi.

Timeturk

_________________
hoscakaliniz

 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
gurbetkusuKayıt: 14.04.2015
Üye No: 200,385
Offline
Tarih: 27 Temmuz 2015, 23:47 Tek mesaj gösterimi2

helal olsun
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 2 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz