Kahraman Tazeoğlu

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1 ...
 Yazar  Mesaj
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Üye No: 183,645

Tarih: 13 Ağustos 2012, 01:52 Tek mesaj gösterimi1

"...Ama bazen zordur karar vermek. Küçük bir çocuksundur. Renkli misketlerin olsun istersin. Annen sana oyuncakçıdan renkli misketler seçmeni ister. Sen bir avuç renkli misket alırsın, ama orada bir de almak istediğin bir başka oyuncak ilişiverir gözüne. Onu da istersin. Hayır der annen. Birinden birini seçmek zorunda kalırsın. Misketlerinle oyuncakçıdan çıkarken, aklın öteki oyuncakta kalır, seçtiklerin elinde, vazgeçtiklerin geride kalır. Aklın da… ertelersin düşünü… misketlerinle oynarken bile aklında vazgeçmek zorunda kaldığın o oyuncak vardır. Bu yüzden zordur… "

Kahraman Tazeoğlu'nun romanı Kayıp Yüzyılın Prensesi nden...

| uygun bölüme taşındı . Ex!

Her şeyi geç
gece başını yastığa koyduğunda
gördüğün yüz onun yüzüyse; seviyorsun bitti.

.. .
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Ağustos 2012, 01:52 Tek mesaj gösterimi2

..Yolumdan dönemediğim için değil, seninle hiçbir yolda yürüyemeyeceğimi bildiğim için gidiyorum.
    Yeryüzünün bütün aşkları senin ve beni unutabilirsin!

Susacak Var / Kahraman Tazeoğlu

Her şeyi geç

.. .
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Ağustos 2012, 01:54 Tek mesaj gösterimi3

Sen bana neleri öğrettiğini biliyor musun?

İnsanın terk edildiğinde değil, unutulduğunda yalnızlaştığını ve unutulmanın insanoğluna verilmiş en büyük ceza olduğunu... insanı asıl yalnızlaştıranın, uzağındayken unutulmak değil, yakınındayken hatırlanmamak olduğunu...

Sen bana neleri öğrettiğini biliyor musun?

Başkalarının gözlerindeki ışığı görebilmemiz için, önce kendi gözlerimizdeki karanlığı aydınlatmamız gerektiğini. Ön yargıların insan ruhunun felçli yanı olduğunu. En çok önyargı sahibi insanların, benim kesinlikle önyargılarım yoktur! diyen insanlar olduğunu... yanılgı, yenilgi ve pişmanlık doğurduğunu... özgün düşünceye pranga vurduğunu... insanın kendinden ne kadar eminse, yanılmaya da o kadar yatkın olduğunu ve insanları yargılamanın, onları sevmeye engel olduğunu...

Ama en çok; insanın, tanrının kendisine bahşettiği mükemmelliği bozmayacak kadar mükemmel olmadığını öğrettin...

Rüyalarında ve masallarında başka başka hayal dünyalarının tadını çıkaranlar, bunun bedelini uyandıklarında hala aynı dünyada olmanın tahammül edilemez hafifliği ile öder.

Kayıp Yüzyılın Prensesi - Oylum

Kahraman Tazeoglu

Her şeyi geç

.. .
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Ağustos 2012, 01:55 Tek mesaj gösterimi4

Sesim yetişmedi sana, sustum. Hayatıma bir seni ekledim. Sen yokluğunla çoğalırken günlerimde, ben beceriksizce sana yürüdüm. Sesim yetişmedi sana.

Ben sana yenilmek için sevdim seni. Hayallerime yakıştığın için sevdim. Ama artık gitme vakti. Duymadığın sesimi sana emanet ederek, acılarıma yokluğunu ekleyerek ve nereye gidersem gideyim seninle kalarak gitme vakti... duam olup kalacaksın… sevdikçe, çoğalacaksın yokluğunla içimde.

Kızma bana sitemkâr yazıyorum diye... küskünlüğüm inan sana değil. Söz dinletemiyorum duygularıma, yüreğime. Saatler seni sen geçmiyor. Selamını getirmiyor rüzgarın nefesi. Yollar yolumu sana bağlamıyor. Sen bırakma beni.

Eyvallah - Araz''dan Kayra''ya Aşk Fısıltıları Kitabı

Her şeyi geç

.. .
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Ağustos 2012, 01:56 Tek mesaj gösterimi5

Satır aralarındaki sızıntıdan kendimi ele veriyorum
    Halbuki ben sana seni gösteren bir aynaydım
    Dökülseydi sırlarım
    Sende göremeyecektin
    Ben ki kendimi yine sırlardım
    Sen kendine yine aynalar bakmasaydın
    Buldun mu yüzüne en uygun olanını
    Ve ağrılarını saklayabildin mi sırsız aynaların sırrına
    Kulaklarıma sağır sesler peydahladım
    Beni susarken bölme

Az daha doğduğumuz öyküde ayaküstü ölüverecektik
    Anamızdan emdiğimiz acılar burnumuzdan gelecekti az daha
    Dipsizliğin de bibi tutarmış sandık sanma oyunlarımızda
    Meğer suskunluğumun dibi karaymış,ben kuyu sanmışım
    Beni susarken bölme

Beni Susarken Bölme/Kahraman Tazeoglu

Her şeyi geç

.. .
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Ağustos 2012, 01:57 Tek mesaj gösterimi6

Bir özgürlüğe mâl olmuş hayat, hayat değildir; bir hayata mâl olmuş özgürlük de özgürlük değildir.

Mavi Ev/Kahraman Tazeoglu

Her şeyi geç

.. .
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Ağustos 2012, 01:59 Tek mesaj gösterimi7

Ne geçmişte yaşayabiliyorum, ne de geçmiş bana bugünü yaşatıyor. İçimde hapishaneler çürüyor. Yine de kalbinde olmak her şey, kalbimde olman her şeyim… Uykuya bile senin gözlerinden dalıyorum. Bu kadar acıyı seni sevmenin ne demek olduğunu daha iyi öğrenmek için çekiyorum. Çünkü acının A’sını bilmeyen, mutluluğun M’sinden anlamaz.

Kahraman Tazeoğlu'nun Kayıp Yüzyılın Prensesi'nden...

Her şeyi geç

.. .
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Ağustos 2012, 02:00 Tek mesaj gösterimi8

"Senden gitmek zorunda değildim. Sen gönderdin kelimelerinle. Bu yüzden ardına kadar açık kapılarım. Geleceğini biliyorum çıkıp odanın derinliğinden; yüzünde yüzlerce sitemle... içerime girer misin yoksa kapı önü nöbetine mi yatırırsın bedenini bilemem ama 'gel' bitti dilimde.

susacak var-Kahraman Tazeoğlu

Her şeyi geç

.. .
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Ağustos 2012, 02:00 Tek mesaj gösterimi9

Bazen hayatın çok hızlı aktığını duyumsarsın. Ve bu hayat denizinde 'ne' olduğunu düşünürsün. Kalabalık bir otobüs durağında, en köşede kalmış olansındır. Hiç fark edilmeyen. Kaldırımlarda hızlı hızlı yürürken dönüp kimsenin bakmadığı. Hakkını ararken sesi en kısık çıkan. Hep seven ama sevilmeyen... Kimsenin her şeyi olamayan...

Kahraman Tazeoğlu'nun ARAZ romanından...

Her şeyi geç

.. .
rüzgar
kırmızı
TurkBoard Fan

Tarih: 13 Ağustos 2012, 02:02 Tek mesaj gösterimi10

"Ayrılığı seçtin mi her şeyi götüreceksin yanında. Geriye hiçbir şey kalmayacak. Söylenmemiş sözler kalmamalı bıraktığın yerde.. Ki ben en çok onları duydum...
    Gittin mi adamakıllı gideceksin. Hiçbir özlem kalmamalı dönüşleri emziren... Demem o ki, döneceksin gibi gitmeyeceksin. Büyük git gideceksen, uçsuz bucaksız, dursuz duraksız git..."

Kahraman Tazeoğlu'nun ARAZ romanından...

Her şeyi geç

.. .
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 8 sayfa) [Bu başlıkta 78 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1 ...
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz