Muhalif

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  2 ...
 Yazar  Mesaj
NeverLand
umutkan
Emektar

Üye No: 32,658

Tarih: 19 Haziran 2007, 12:38 Tek mesaj gösterimi11

« Tutsak Melek » demiş ki:
Ya evler super ! Baygın
Dogrusu Amasya'nin bu kadar guzel oldugunu bilmiyordum. Şok
Ama Allah muhafaza da, o evler øle tehlike de degil mi?.. Of yaa

Payla$tigin icin t$kler eshquia... =)

Amasya ,Çorum, Tokat , Sivas civarı Anadolu ve öncesi en eski kalıntıların olduğu, paleolitik devirlerinde izine ve kalıntılarına rastlandığı hala hazinelerin çıkabildigi tarih madenidir. Romalıların bu civarlarda yaşadığı ve savastıgı - şarap ve yeşilliklerini buralardan aldıkları - belirlenmiştir.

Resimler hoş güzel , teşekkürler eshquia ..

driving/rain
TurkBoard Fan

Üye No: 79,896

Tarih: 19 Haziran 2007, 12:59 Tek mesaj gösterimi12

Resimler harika ellerine sağlık Saygılar

..His İnfernal Mejesty
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Muhalif
.
Emektar

Üye No: 16,455

Tarih: 19 Haziran 2007, 13:38 Tek mesaj gösterimi13

Tutsak Melek; NeverLand çok güzel açıklamış. Ben de eklemek isterim. Belirtildiği gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu şehirler. Ben anlatmaya kalksam yetersiz kalırım. Ayrıca 'Yalıboyu Evleri' nin restorasyonu, Kültür Bakanlığı ve yerel yönetimler tarafından yapılıyor zaman zaman. Ben Amasya'ya her gidişimde küçük değişiklikler görebiliyorum.

Teşekkür ederim arkadaşlar...

Al götür rüzgârlara savur..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Tutsak Melek
...iNaNCıN GöLGeSiNDe...

Üye No: 58,463

Tarih: 19 Haziran 2007, 14:25 Tek mesaj gösterimi14

« NeverLand » demiş ki:
« Tutsak Melek » demiş ki:
Ya evler super ! Baygın
Dogrusu Amasya'nin bu kadar guzel oldugunu bilmiyordum. Şok
Ama Allah muhafaza da, o evler øle tehlike de degil mi?.. Of yaa

Payla$tigin icin t$kler eshquia... =)

Amasya ,Çorum, Tokat , Sivas civarı Anadolu ve öncesi en eski kalıntıların olduğu, paleolitik devirlerinde izine ve kalıntılarına rastlandığı hala hazinelerin çıkabildigi tarih madenidir. Romalıların bu civarlarda yaşadığı ve savastıgı - şarap ve yeşilliklerini buralardan aldıkları - belirlenmiştir.

Resimler hoş güzel , teşekkürler eshquia ..

Evt, cok guzel aciklami$sin. T$kler Never... =)

« eshquia » demiş ki:

Tutsak Melek; NeverLand çok güzel açıklamış. Ben de eklemek isterim. Belirtildiği gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu şehirler. Ben anlatmaya kalksam yetersiz kalırım. Ayrıca 'Yalıboyu Evleri' nin restorasyonu, Kültür Bakanlığı ve yerel yönetimler tarafından yapılıyor zaman zaman. Ben Amasya'ya her gidişimde küçük değişiklikler görebiliyorum.

Teşekkür ederim arkadaşlar...

Peki bi$ey daha... Utandı
O evler satiliyor mu?.. Utandı
Ben nedense evlere hayran kaldim... Utandı

The pain never goes away...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Muhalif
.
Emektar

Tarih: 19 Haziran 2007, 15:01 Tek mesaj gösterimi15

Hayır sanmıyorum Tutsak Melek (:

O evlerin çoğu devlete ait ve koruma altındalar. Örneğin büyük planda görülen büyük beyaz ev 'Hazeranlar Konağı.' Orası Atatürk'in Amasya'yı ziyaretinde konakladığı konak. 1865 yılında inşa edilmiş ve şu anda 'müze ev' olarak kullanılıyor.

Amasya'da bu şekilde çok yapı var. Bu yapıların korunabilmesi amacıyla da özel mülke ait olanların devlet ve vakıflar tarafından satın alındığını biliyorum. Satın alman biraz zor olacaktır ama gezip görmek bedava. (:

Al götür rüzgârlara savur..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Tutsak Melek
...iNaNCıN GöLGeSiNDe...

Tarih: 19 Haziran 2007, 15:13 Tek mesaj gösterimi16

« eshquia » demiş ki:
Hayır sanmıyorum Tutsak Melek (:

O evlerin çoğu devlete ait ve koruma altındalar. Örneğin büyük planda görülen büyük beyaz ev 'Hazeranlar Konağı.' Orası Atatürk'in Amasya'yı ziyaretinde konakladığı konak. 1865 yılında inşa edilen bu konak şu anda müze ev olarak kullanılıyor.

Amasya'da bu şekilde çok yapı var. Bu yapıların korunabilmesi amacıyla da özel mülke ait olanların devlet ve vakıflar tarafından satın alındığını biliyorum. Satın alman biraz zor olacaktır ama gezip görmek bedava. (:

Satilsaydi zaten $a$ardim. Kizardim da... Füüü üüü üü
Koruma altinda olmasi en iyisi. Olmasaydi bile alamazdim. çalışıyoruz Cunku kesin cok pahali olurdu. Utandı
Ama in$. yolum o yakinlara du$erse, mutlaka ziyaret edicem. Melek ama..

Neyse; tekrar t$k. =)

Muhalif
.
Emektar

Tarih: 02 Temmuz 2007, 23:42 Tek mesaj gösterimi17

Fotoğraf makinem bir arkadaşımdaydı. Fotoğrafları cep telefonuyla çekmek zorunda kaldım bu sefer ):

JiLda
Emektar
Emektar

Üye No: 71,805

Tarih: 03 Temmuz 2007, 01:25 Tek mesaj gösterimi18

çok güzel kareler
nerde bu ayçiçekleri Trakya'da mı kızanım Gülücük

Tarih: 04 Temmuz 2007, 00:45 Tek mesaj gösterimi19

Uzumler ek$idir kesin. Çok Seviyor
Tuzlayipta yemek ne de guzel olur... Utandı

Guzel resimler eshquia... =)

Not-Not: 
Cep tlfnuyla, benim de cekmi$ oldugum bazi resimler var ama, belki bølum kurallarina aykiridir die, eklemedim. Üzgünüm Bi daha mi du$unsem ne?.. Füüü üüü üü

angel15

Üye No: 53,671
Gizli

Tarih: 08 Temmuz 2007, 23:59 Tek mesaj gösterimi20

yolu begenmedim gunes cok patlamis kusura bakmayin ama otekileri cok guzel olmus Saygılar

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 34 sayfa) [Bu başlıkta 335 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  2 ...
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz