Fotoğraf çekilir, resim yapılır !!!

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  2
 Yazar  Mesaj
r.hythm
:) ritrit (:

Üye No: 62,484

Tarih: 22 Şubat 2007, 00:46 Tek mesaj gösterimi11

güzel bir konuya değinmişsin hkn1982 Okeyy

kendi adıma, fotoğrafla ilgilendiğim için bu yanlışı yapmıyorum ama bazen düşünüyorum, ilgilenmeye başlamadan önce de buna dikkat ederdim Wink
yani o kadar açık ve net bir ayrım ki...

ancaaak (:
güzel Türkçemizde sayısını bilemeyeceğimiz kadar ilginçlikler var. günlük konuşma dilinde alışılagelmiş, yanlış kullanımlarını doğru sandığımız ve dilimize yerleşen kelimeler, kullanımlar var. ben okulda bunu ders olarak görüyorum ve bazen ''allah allah hoca mı yanlış söylüyor acaba'' diyorum Çok Mutlu
o derece doğru bildiğimiz yanlışlar var...

bir de eklemeden edemiyorum;
ara güler hâlâ fotoğrafa resim der (:
bunun tartışmasını da izlemiştim sormuşlardı neden resim diyorsunuz diye. 'benim için kalıbın önemi yok çalışmalarım önemli' tarzında bir cevap vermişti yanlış olmasın. başımızın üstüne deriz tabi ama bi de bu boyutu var ((:

Saygılar

Üye No: 76,029

Tarih: 24 Şubat 2007, 02:27 Tek mesaj gösterimi12

hakan arkadaşımızı tebrik ediyorum .. başlığı görünce altın bulmuşa döndüm.
bu konuda çok yalnızım sanmıştım..
baya bi savaş verdim.. ancak fotoğraf yerine resim demek insanların diline öyle yerleşmiş ki değiştirmek çok zorr...valla arkadaşlar arasında adım çıktı .. ama bu konuda gerçekten hassasım..ve bence hepimiz öyle olmalıyız.. anlam içerikleri farklı bir kere..
bende bu işe yeni başlayan biri olarak fotoğraflarıma resim denmesinden hiç hoşnut değilim açıkcası..
yaptığın açıklamalarda gayet tatmin edici olmuş..paylaşımın için teşekkürler..

kendi olmasını, seninle olmaya bağlayan
O, işte...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
daLgakıran
ntrdsgn

Üye No: 137,483

Tarih: 05 Ekim 2008, 13:26 Tek mesaj gösterimi13

En sinir olduğum noktalardan tekidir. Hatta Bu Konuda Windows'un bile hatası var.. Başlat çubuğunda (belgelerimde vs) Fotoğraflarım değil de Resimlerim klasörü var en basit örnek.

Bilmiyorum milletimiz; belki cahillikten belki öyle görmüşlükten fotoğraf=fotoğraf makinesi resim=ressam ya en basit örnekk ((:

Üye No: 53,671
Gizli

Tarih: 14 Kasım 2008, 08:54 Tek mesaj gösterimi14

he en sonunda fotoraf cekilir resim cizilir tesekkurller ben bir amator fotorafciyim gordukce deliriyorum fotorafa hala resim diyinlere Saygılar

Üye No: 70,923

Tarih: 02 Ekim 2009, 19:19 Tek mesaj gösterimi15

fotokritik mottosu
semih016
Pilsiz

Üye No: 32,592

Tarih: 30 Kasım 2010, 15:06 Tek mesaj gösterimi16

Bende bunu her durumda sözlü olarak dile getiriyorum. Fotoğraf ve resim birbirinden tamamen ayrıdır

teşekkürler bu yazıya. Saygılar

Uzaklaştırıldı
Üye No: 83,290

Yasaklandım

Tarih: 21 Mart 2011, 01:16 Tek mesaj gösterimi17

tebrıkler guzel paylaşım
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 2. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 17 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  2
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz