ezan sesi ve köpek uluması

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  3
 Yazar  Mesaj
Soğuk Nevale

Üye No: 88,760
Gizli

Tarih: 25 Kasım 2007, 17:08 Tek mesaj gösterimi21

şeytanı tam olarak görebilen 3 hayvan vardır:
at, köpek ve domuz...

ezan okundugu sırada atların kişnemesi,
köpeklerin uluması ve hırlaması,
şeytanı görmelerinin bir sonucudur..
ezanda Allah ismi geçtiği için şeytan,
bu hayvanları bir nevi tepkiye davet eder..

İslam dininde domuz etinin yasak olması da
bu temele dayandırılmaktadır...

bunu bi yerde okumuştum,
gerçeklik boyutu hakkında bilgim yok...

Çılgınlıkla, kolkola, bambaşka bir aşk...
Haykırmak adam akıllı!
Kazımak adını; Sami Yen'de bayraklara, Milano'da banklara,
Monaco'da sokaklara, Kopenhag'da akıllara...

UltrAslan

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
maosxs
TurkBoard Fan
TurkBoard Fan

Üye No: 52,684
Gizli

Tarih: 25 Kasım 2007, 17:38 Tek mesaj gösterimi22

« ClavicuLa NoX » demiş ki:
Köpeğini satmayı düşünür müsün? Çok Mutlu

Kim? Ben mi? Çok Mutlu

Üye No: 19,772

Tarih: 29 Kasım 2007, 22:57 Tek mesaj gösterimi23

köpeklerin bu garip hareketlerini anlamak cidden zor..

bikaç gece önce sabaha karşı eve dönerken birden bir köpek belirdi yanımda ve başladı havlamaya...
sokakta benden başka kimse yok..
ama köpek bana havlamıyor...
neyse köpeği bir iki adım kadar geçtim.ama köpek daha yüksek sesle ve saldırır bir halde havlamaya devam ediyor...
kim var orda oğlum diyorum yüzüme bakıyor susuyor.(ama o telaşlı hallerini bir görseniz)başlıyor yine havlamaya...
bir türlü anlam veremedim bu hareketine.
resmen o an ordan gitmemi ister gibi bir davranış sergiledi...

bu olaydan sonra kafamda bazı soru işaretleri kaldı..

1- köpek bana havlamıyordu.peki kime yada neye havlıyordu?
2- acaba köpekler biz insanların göremediği bazı varlıkları görebiliyorlarmı?

bu konuda köpek sahiplerinin düşüncelerini merak ediyorum..bu tür olaylarla karşılaşanınız oldumu acaba?
Saygılar

TurkBoard Fan

Üye No: 52,684
Gizli

Tarih: 29 Kasım 2007, 23:42 Tek mesaj gösterimi24

Kendi köpeğimde oluyor bazen. Bu konuda çok inceledim köpekleri. Ben varken sanki sahibine hava atar gibi yada ne bileyim, böyle "görevimi yapıyorum bak seni koruyorum" der gibi tavırlara giriyor.

Sokak köpekleri (bilirsiniz biraz korkak olurlar genelde), sadece havlayarak bir şeyler gösteriyorlar kendilerince ama tehlike olarak gördükleri şeyin üzerine gitmiyorlar. Kangal gibi sürü gütme amaçlı köpekler daha cesur ve güçlü oluyor ve sadece havlamakla kalmayıp, o tarafa doğru ilerlemeye de başlıyorlar. Ve dikkatimi çeken; bazı belirli hedefleri oluyor, sadece boşluğa havlamıyorlar aslında.

Çok uzaktan gelen yada çok az (bizim duyamadığımız) sesleri duyuyorlar belki. Belki de göremediğimiz, çok uzaktaki bir şeylere havlıyor. Ama kesin bir nedeni oluyor. Gündüz vakti 1 km'ye yakın mesafedeki kediyi farkedip havladığına şahit olmuştum. Bunu anlamak için tek yaptığım havladığı tarafa doğru dürbünle bakmaktı. Hehehehe

Neyse... 3 mesaj üstteki SeSa'nın mesajındaki gibi bir şeyi ben de duymuştum ancak doğruluğu hakkında fikrim yok. Sanırım hayvanları çok daha derinden incelemek gerekiyor çünkü onlarda farklı frekansları duyabilme ve farklı dalgaboylarını görme özellikleri var.

Yalnız olayın şöyle bir yönü de var; bazı köpekler insanın üzerine gitmeden ve bakmadan havlıyorlar. "Burası benim bölgem, çabuk kaybol" demeye çalışıyor ancak sizin korkmadığınızı hissedince yada sizin daha güçlü olduğunuzu düşündüklerinde başka taraflara doğru havlayabiliyorlar.
(Sadece kendi gördüklerimi kendimce yorumlamaya çalışıyorum, bilimsel bir dayanağım yok...) Melek ama..

Üye No: 20,209

Tarih: 24 Aralık 2007, 22:58 Tek mesaj gösterimi25

ALLah'ın Yüce Resûlü Buyurmuşlardır ki!..Eşek Anırdığında ve Köpek Havladığında veya(uluduğunda) ALLah'a Sığının ve Dûa Edin!..Çünkü; ONLAR, SİZLERİN GÖRMEDİKLERİNİZİ GÖRÜYORLAR ve DUYMADIKLARINIZI DUYUYORLAR!..diye Buyurmuşlardır..

Mevlâna Celâleddin-i Rûmi
(k.s) Hz.leri de Buyuruyorlar ki!..

Eşek (3) Şeyden Dolayı Anırır!..
1)- Şeytan-ı Aleyhillâneyi Görür ve Onun İçin Anırır!..(ZATEN BU HADİS-İ ŞERİFTE ZİKREDİLMİŞTİR)
2)- Karnı Acıktığı İçin Anırır!..
3)- Cinsel İlişki Arzuladığı Zaman!..diye Buyurmuşlardır..

Hasan-ı Basri (Rh.a) Hz.leri de Şöyle Buyurmuşlardır..

KÖPEKTE, KAFADA BULUNUN GÖZLERİN DIŞINDA (3) GÖZ VARDIR Kİ!..Bu Gözlerle Şunları Seyreder ve Haber Alır!..

1)- Cinler Alemini Seyreder!..
2)- Kabirde ki Sorgu ve Sûali Seyreder!..(ZATEN BU KONUDA DA HADİS-İ ŞERİFLER MEVCUT)
3)- Yangın, Sel, Deprem Gibi Afetleri Önceden Sezer ve Bazılarınında Gelişini Seyreder ve Havlayarak veya Uluyarak Bildirmek İster
adebisi(c)
serseri serbest style

Uzaklaştırıldı
Üye No: 94,499

Yasaklandım

Tarih: 24 Aralık 2007, 23:20 Tek mesaj gösterimi26

insan kulağı cok düşük ve cok yüksek sesleri duymaz bu sınır köpeklerde daha geniştir bir köpek seslere tepki verebilir ezan sesi de cok hosuna gidio olmalı ki eşlik etmeye calısır
ayrıca köpeklerde hafıza vardır bişileri hatırlayabilirler ve bu durum olan her canlı rüya görür...

Tribine de tilili :)

Uzaklaştırıldı
Üye No: 24,663
Gizli

Yasaklandım

Tarih: 24 Aralık 2007, 23:26 Tek mesaj gösterimi27

kesinlikle doğru ben de tanık oldum Hıhı Hıhı büyük bi köpek var cinsini bilmiorum
ezan okunduğu aman havlıo istisnasız her defasında
hatta şikayet etmişlerdi rahatsız edio diye

Tutsak Melek
...iNaNCıN GöLGeSiNDe...

Üye No: 58,463

Tarih: 25 Aralık 2007, 19:09 Tek mesaj gösterimi28

« AKINCI » demiş ki:
ALLah'ın Yüce Resûlü Buyurmuşlardır ki!..Eşek Anırdığında ve Köpek Havladığında veya(uluduğunda) ALLah'a Sığının ve Dûa Edin!..Çünkü; ONLAR, SİZLERİN GÖRMEDİKLERİNİZİ GÖRÜYORLAR ve DUYMADIKLARINIZI DUYUYORLAR!..diye Buyurmuşlardır..

Mevlâna Celâleddin-i Rûmi
(k.s) Hz.leri de Buyuruyorlar ki!..

Eşek (3) Şeyden Dolayı Anırır!..
1)- Şeytan-ı Aleyhillâneyi Görür ve Onun İçin Anırır!..(ZATEN BU HADİS-İ ŞERİFTE ZİKREDİLMİŞTİR)
2)- Karnı Acıktığı İçin Anırır!..
3)- Cinsel İlişki Arzuladığı Zaman!..diye Buyurmuşlardır..

Hasan-ı Basri (Rh.a) Hz.leri de Şöyle Buyurmuşlardır..

KÖPEKTE, KAFADA BULUNUN GÖZLERİN DIŞINDA (3) GÖZ VARDIR Kİ!..Bu Gözlerle Şunları Seyreder ve Haber Alır!..

2)- Kabirde ki Sorgu ve Sûali Seyreder!..(ZATEN BU KONUDA DA HADİS-İ ŞERİFLER MEVCUT)
3)- Yangın, Sel, Deprem Gibi Afetleri Önceden Sezer ve Bazılarınında Gelişini Seyreder ve Havlayarak veya Uluyarak Bildirmek İster

+

The pain never goes away...
adebisi(c)
serseri serbest style

Uzaklaştırıldı
Üye No: 94,499

Yasaklandım

Tarih: 29 Aralık 2007, 14:10 Tek mesaj gösterimi29

Alıntı:

kesinlikle katılmıorum bir 3. boyut varlığı 4. boyut varlığı görünmek istemediği sürece görünmez köpeğe görünürse bizede görünür...

Pır Pır Kelebek
Admin

Üye No: 3

Tarih: 02 Ocak 2008, 12:44 Tek mesaj gösterimi30

Arada bir bu ba$liga ugramak gerekiyor... Bilgiler için te$ekkürler AKINCI . Saygılar

SeSa arkada$: At, köpek ve domuz demi$.
Sizin verdiginiz bilgilerde köpek ve e$$ek var acaba bimemiz gereken ba$ka hangi hayvanlar var merak ettim.

Köpeklerin; 3)- Yangın, Sel, Deprem Gibi Afetleri Önceden Sezer ve Bazılarınında Gelişini Seyreder ve Havlayarak veya Uluyarak Bildirmek İster katiliyorum.

Sayfa::  3
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz