Sıradan Sıradansızlıklarım

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  3
 Yazar  Mesaj
Barish

Üye No: 16,016

Tarih: 24 Ocak 2006, 21:47 Tek mesaj gösterimi21

gerçekten mükemmel! dewamını 4 gözle bekliyorum... hoşçakal
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
AYLİN
özgür

Üye No: 34,974

Tarih: 24 Ocak 2006, 23:58 Tek mesaj gösterimi22

Panaromas öyle güzel ifade etmişsin ki... Sümüklü diyecek tek kelimem var sana gecenin bu saatinde,muhteşem...teşekkür ederim paylaşımın için,milyonlarca Sümüklü
Rukn

Üye No: 29,075

Tarih: 25 Ocak 2006, 10:03 Tek mesaj gösterimi23

Panaromas merhaba..Şiirin amatör bi ruha sahip..Ama samimi .. Ruh halini iyi wermişsin..Başka da şiirlerin var heralde..Bilmiyorum diğerleri nasıl.. Duyguları dillendirmek zordur bilirim..Hele ki sihirli kelimeler dünyasına bürünmek.
Asıl sormak istediğim şu olacak sana ; senin için sıransızlıklar gerçekten sıradan mı ? Özellikle vurgulamak istediğin şeyi merak ettim doğrusu ..Cevaplamak zorunda değilsin..
Ha bi de , gözler gerçekten herşeyi anlatıyor..Ama ona bakmayı bilicek gönüller kaldı mı günümüzde ondan şüpheliyim ..

Uzaklaştırıldı
Üye No: 13,150

Yasaklandım

Tarih: 25 Ocak 2006, 11:47 Tek mesaj gösterimi24

Dünya yuvarlaktır...

Halil Cibran,İnsanoğlu İsa
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Serena
..Senden Daha MeLek..

Üye No: 29,812

Tarih: 25 Ocak 2006, 14:55 Tek mesaj gösterimi25

okdr beğendim ki..sana bişe itiraf etmeden geçemicem..
bi kısmını çalıp msnde nick yaptım =)
Pano'm bana kızmaz biLiorum.. Utandı

Yılın Şairi
Yılın Şairi

Üye No: 1,189
Gizli

Tarih: 25 Ocak 2006, 15:34 Tek mesaj gösterimi26

« Rukn » demiş ki:
Asıl sormak istediğim şu olacak sana ; senin için sıransızlıklar gerçekten sıradan mı ? Özellikle vurgulamak istediğin şeyi merak ettim doğrusu ..Cevaplamak zorunda değilsin..

Ha bi de , gözler gerçekten herşeyi anlatıyor..Ama ona bakmayı bilecek gönüller kaldı mı günümüzde ondan şüpheliyim ..

Sorunun cevabı, kendi yazdıklarında gizli aslında.

"gözler gerçekten herşeyi anlatıyor..Ama ona bakmayı bilicek gönüller kaldı mı günümüzde ondan şüpheliyim " demişsin.

Bu beceri herkeste var ama kullanan ya da kullanma çabasını gösterenler sayıca az olabilir. Herkes yapabilir bunu, yeter ki görmek istesin.Son derece sıradan bir durum yani "Böyle gönüller kaldı mı" dedirtecek kadar da sıradışı kabul ediliyor artık. Ortada bir olağanüstülük falan yok.

Bu yüzden sıradan sıradansızlıklarım. Hımmm

Hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Bu arada serena , tabi ki kızmadım sana Wink
Rukn

Üye No: 29,075

Tarih: 25 Ocak 2006, 17:49 Tek mesaj gösterimi27

Sıradansızlıkların senin sıradan olamama hallerin değil mi ? Bu halini neden sıradan buluyorsun onu anlamadım ?
- Böyle gönüller kaldı mı ? derken de bir özeleştiri de bulundum aslında. Ya da toplumsal bi eleştiri diyebiliriz.
Ama sende kabul etmelisin ki ; bence sıradışılık..Aşkın kendisi sıradışı zaten kural tanımaz..O sıradışılığı kaldıracak eski sevdalar , aşklar artık eskisi kadar yok .. Birçok nedeni var ..Uzun..tartışılır..
Neyse kafanı fazla ütülemiyim.. Yazın gerçekten güzel..
Sadece benim de zaman zaman üzerinde takıldığım bi konu üzerine bi yazı olduğu için irdelemek istedim ..
Saol , gönlüne sağlık ..

Üye No: 43,625

Tarih: 26 Ocak 2006, 18:41 Tek mesaj gösterimi28

çok istedim çok bilinmeyenli demklemleri çözmemek ama herseferinde başaramadım. bir şeyler beni denklemleri çözmeye yönelti. çok güzel bir şiir ellerine sağlık.......
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
439
..........
TurkBoard Fan

Üye No: 28,433

Tarih: 29 Ocak 2006, 16:23 Tek mesaj gösterimi29

« PanaromaS » demiş ki:
Sıradan Sıradansızlıklarım

Yeryüzünün bana ayrılan küçücük bölümünde
Kilit kürek yüreğime koyduğum,
Geniş zamanlı umutlarım var benim...
Kocaman dağlar yaparım kendime,
Güneşi kucaklarım yanıp kül olmaktan korkmadan.

Süzülmüş sevdalara dair
Süzülmüş yalnızlıklarım var...
En yüksek dağlara bulut yaptığım
Ve içinde kendimi sakladığım...

Dilimden düşmeyen benzer cümlelerim var
Bütün suskunluğuma inat!

Çok bilinmeyenli denklemleri
Çözmeye çalışırken zihnim,
Bir çift gözde yaşamın anlamını
Görmeye yetecek kadar
Hala aklım var...

Ve tüm yaşlanmışlığına rağmen zamanın
İçimde sakladığım bir çocuk var
Yaşama dair meftuniyetime sebep...

15.01.06 /PanaromaS

(Teşekkürler profesör)

içinde sakladığın çocuk hep var olsun Pan... Yorumlamakta geç kaldığım için mazur gör beni. Ama "Güzel olmuş, yüreğine sağlık" diyerek geçiştireceğim dizeler değiller bunlar... Uzun uzun yazacak kadar da vaktim olmuyor son zamanlarda... Ama bil ki; yazdığın her dizeyi öylesine yürekten okuyor ve anlamını yaşamımla öylesine bağdaştırıyorum ki, her yazında yalnızlığımdan bir parça alıp götürüyorsun... Benim gibi düşünen başka insanlar da var diyip nefes alıyorum...
Üzülüyorum ama sonra, neden hayat beş bilinmeyenli bir denklem... Ve neden hayatın anlamını bulmaya çalışanlar o denklem için de kaybolup giderler diye???

Yüreğin dert görmesin canım...

Zorba

Üye No: 13,088

Tarih: 30 Ocak 2006, 10:43 Tek mesaj gösterimi30

Çok mu iddialı olmuş ne. Bir an Napoleon nutuk atiyo zannettim:) En az onun kadar güçlü gördüm seni siirde. Devamını beklerim... İyi calısmalar.
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 3. sayfa (Toplam 5 sayfa) [Bu başlıkta 46 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  3
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz