Tek mesaj gösterimi  Başlık: İstanbul Park 2012'de Takvimde Olmayabilir 
Yazar Mesaj
fatihsahinMesajTarih: 08 Temmuz 2009, 17:51    Mesaj konusu: İstanbul Park 2012'de Takvimde Olmayabilir Alıntıyla Cevap Gönder

Formula 1'den İstanbul'a Kötü Haber
Formula 1 yarış takımlarından Renault'un patronu İtalyan Flavio Briatore, İstanbul ayağının yarış takviminden kaldırılması için kampanya başlattı.
Son haftalarda devam edip etmeyeceği belli olmayan Formula 1 yarışlarının sürdürülmesi için FOTA yöneticilerinin İtalya'nın Bologna kentinde yaptıkları toplantılardan olumlu sonuç alındı.

Formula 1 yarış takımlarından Renault'un patronu İtalyan Flavio Briatore, FOTA ile Formula 1'in sahibi Bernie Ecclectone anlaşma sağlanması için aracı olurken, İstanbul'un Formula 1 takviminden çıkarılması için kampanya başlattı. Formula 1 yarışmalarının Budapeşte ayağının yapılmasına az bir süre kala İstanbul'a karşı başlatılan kampanya nedeniyle panikleyen Macar yetkililer, kendilerinin de İstanbul ile aynı kaderi paylaşmamak için sıkı bir çalışma başlattı.

Üç hafta önce yapılan Formula 1'in İstanbul ayağında pilotların boş tribünler karşısında yarışmasını sindirilemeyeceğini açıklayan Renault takımının patronu Flavio Briatore, ''İstanbul ve benzeri kentlerin Formula 1 yarışmalarına büyük maddi destek vermeleri halinde bile bu şehirleri takvimden çıkarılması gerek'' açıklamasında bulundu.

Briatore, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Biz paraya değil, dolu tribünlere gitmek istiyoruz. Boş katedrale para akıtmak boşuna, seyircisiz spor olmaz'' diye konuştu.


kaynak
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder