Tek mesaj gösterimi  Başlık: Boyalı Saçlarınızı Kuvvetlendirin! 
Yazar Mesaj
rüzgar
TurkBoard Fan
TurkBoard Fan


MesajTarih: 17 Ağustos 2012, 09:23    Mesaj konusu: Boyalı Saçlarınızı Kuvvetlendirin! Alıntıyla Cevap Gönder

    Boyalı ve röfleli saçlarınız çok mu yıprandı? O halde saçlarınıza sağlık kazandırmak için bu önerileri uygulayın...

    Saçlarınız boyadan ve röfleden yıprandı, eskisi gibi sağlıklı görünmüyorlar diye kendinizi harap etmeyin. Alacağınız birkaç ufak önlemle bu işin üstesinden gelmeniz mümkün.


Şampuan seçimi

Saçlarınızı yıkarken mutlaka boyalı ya da röfleli saçlar için hazırlanmış bir şampuan tercih edin. Saçlarınızı fazla sıcak suyla yıkamayın ve durularken mutlaka soğuğa yakın su kullanın.

Saç kremi kullanın

Saçlarınızı iki günde bir yıkayın ve her yıkamanızda mutlaka saç kremi kullanın. Ayrıca haftada bir mutlaka bakım yaptırın. Böylece saçlarınızın doğal nem dengesini korumuş olacaksınız.

Su için

Gördüğünü işlemler sebebiyle nemini kaybeden saçlarınıza dışarıdan olduğu kadar içerden de destek vermelisiniz. Bu sebeple günde en az 8-10 bardak su içmeye çalışın.

Nazik davranın

Saçlarınız kuruduğu için kırılması ve kopması çok daha kolay olacaktır. Dolayısı ile özellikle kuruyken çok sık taramayın. Mümkünse saçlarınızı kremledikten sonra banyodayken tarayın ve geniş dişli bir tarak kullanın.

Saçlarınızı kurutmayın

Saçlarınızı mümkün olduğunca fönden, maşadan ve düzleştiricilerden uzak tutmaya çalışın. Banyo yaptıktan sonra saçlarınızı havluyla sarın ve kendi kurumalarını sağlayın. çok önemli organizasyonlar dışında da maşa ya da düzleştirici kullanmamaya çalışın.

Boyama sıklığınızı azaltın

Saçlarınızı mümkünse altı haftadan önce boyatmayın. Unutmayın, saçlarınız ne kadar sık işlem görürse, o kadar çabuk yıpranacaktır.

Zeytinyağıyla masaj yapın

Zeytinyağı saçlarınızı nemlendirir ve renginin çok daha uzun süre dayanmasını sağlar. Doğal zeytinyağı ile önce saç diplerinize sonra da uçlarınıza masaj yapın. Böylece saçlarınız çok daha canlı ve parlak görünecektir.

Saçlarınızı kestirin

Ayda bir mutlaka saçlarınızı uç kısımlarından kestirin. Böylece kırıklardan kurtularak, saçlarınızın cansız görünmesini engellemiş olacaksınız.

Kaynak:haberler.com
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM