Burç hesabı değişti

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  5
 Yazar  Mesaj
_Ruh Adam_
......Max & Eva...
TurkBoard Fan

Üye No: 131,571
Gizli

Tarih: 25 Nisan 2009, 23:04 Tek mesaj gösterimi41

Yok zaten burcumdan memnundum ben benı anlatan baska burc olamazdı ondan bilerek degıstırmemişlerdir Çok Mutlu

Yar dediğin sevdiğini yüreğine işlemeli...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
sicag

Üye No: 134,853

Tarih: 25 Nisan 2009, 23:04 Tek mesaj gösterimi42

aman iyi Hehehehe

(Nam'ı Diğer Fizpem Wink )
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
_Ruh Adam_
......Max & Eva...
TurkBoard Fan

Gizli

Tarih: 25 Nisan 2009, 23:05 Tek mesaj gösterimi43

Senın dengelerı bozmuslar anlasılan Çok Mutlu

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
sicag

Üye No: 134,853

Tarih: 25 Nisan 2009, 23:06 Tek mesaj gösterimi44

nE gİbİ Ama bennn

zaten dengesiz bir burçtum en azından dengeyi boğayla sağlarız belki Çok Mutlu hahahahaha

_Ruh Adam_
......Max & Eva...
TurkBoard Fan

Gizli

Tarih: 25 Nisan 2009, 23:07 Tek mesaj gösterimi45

Boğa neyim olmussun hahahahaha

YagmuRTaneSi
..........
Emektar

Üye No: 112,170

Tarih: 15 Ocak 2011, 04:28 Tek mesaj gösterimi46

Antik çağdaki gökbilimciler, burç hesabı yaparken dünya yörüngesindeki kaymaları hesaba almadı. Alman bilim adamlarının yeni hesabına göre ise 6.7 milyar insanın burcu değişti.

Vatan gazetesinin haberine göre, gökbilimciler, yüzyıllardır kullanılan burç sisteminin hatalı olabileceğini ve her gün gazetede okuduğunuz burcunuzun aslında size ait olmayabileceğini ortaya koydu.

Bugün kullanılan burçlar kuşağı, yaklaşık 2 bin 200 yıl önce dünyadan bakıldığında, dünyadan görünen güneşin 12 takım yıldızına göre yer aldığı konuma göre hesaplanıyordu.

Doğum gününde güneş hangi yıldız kümesiyle (boğa, aslan ve terazi gibi) aynı çizgide yer alıyorsa burç da buna göre belirleniyordu.

Ancak antik astrologlara göre güneş dünyanın çevresinde dönüyordu. Yani teorileri daha baştan hatalıydı. Dünyanın yörüngesinde her yıl meydana gelen değişiklikleri de hesaba katmaları o günkü bilgileriyle mümkün değildi.

Alman bilim adamlarına göre işte bu bilgi eksikliği burç sisteminin baştan hatalı olduğu anlamına geliyor.

Dusseldorf Üniversitesi'ne göre güneş için "sıfır" noktası sayılan 21 Mart'taki ilkbahar noktası, yörüngedeki değişiklik nedeniyle her yıl hafif hafif batıya doğru kayıyor. Bu da yeni bir burç haritasının varlığını ortaya çıkarıyor.

Yörüngedeki bu hareketle yüzyıllar içerisinde dünyanın dönüşünde 36 derecelik bir sapma gerçekleşti. Burçlar da 2 bin 200 yıl öncesine göre 10'da bir oranında yani yaklaşık bir burç kaydı.

Bu hemen hemen herkesin burcunun kaydığı anlamına geliyor. Yani 220 yıl önce 27 Kasım'da doğan biriyle 1960 yılında 27 Kasım'ında doğan birinin burcu aynı değil.

29 Kasım ve 17 Aralık arasında doğanlar da sıralamaya sonradan giren 13'üncü takımyıldız Ophiuchus (Yılan) burcuna giriyor.

İŞTE YENİ BURÇ TAKVİMİ

Oğlak: 20 Ocak-16 Şubat

Kova: 16 Şubat-11 Mart

Balık: 11 Mart-18 Nisan

Koç: 18 Nisan-13 Mayıs

Boğa: 13 Mayıs-21 Haziran

İkizler: 21 Haziran-20 Temmuz

Yengeç: 20 Temmuz-10 Ağustos

Aslan: 10 Ağustos-16 Eylül

Başak: 16 Eylül-30 Ekim

Terazi: 30 Ekim-23 Kasım

*Akrep: 23 Kasım-29 Kasım

Yay: 17 Aralık-20 Ocak

*Yılan: 29 Kasım-17 Aralık

Kelebeğin Günlüğü
Müstakbel ölü...
TurkBoard Fan

Üye No: 14,299

Tarih: 15 Ocak 2011, 04:38 Tek mesaj gösterimi47

Yılan nedir ya? İsminde hayır yok, ama umarım özellikleri filan güzeldir. Yoksa bence "antik çağdaki gökbilimciler" haklı olur, ona göre! Bilmem anlatabildim mi? Füüü üüü üü

o.O
Bölüm Yöneticisi

Üye No: 88,992

Tarih: 18 Ocak 2011, 02:10 Tek mesaj gösterimi48

Oğlak: 20 Ocak-16 Şubat

Oğlak gibi görünen bir kovayım ben o zaman. Hatta bildiğin kovayım ben saymıyorum bu yeni listeyi,saylanmaz bu. Füüü üüü üü

"Durmadan harcadığım şu gözlerimi al kurtar
Şu aranıp duran korkak ellerimi tut
Bu evleri atla bu evleri de bunları da
Göğe bakalım!"
haluksenol

Üye No: 74,491

Tarih: 18 Ocak 2011, 09:07 Tek mesaj gösterimi49

Balıktım Kovamı oldum yani şimdi Zaten Herkes sen hiç balık gibi deilsin falan diodu isabet olmuş kova iyi bişeymidir bilmem ama balıktan bi fayda görmedim kovadan ne olur hiç fikrim yok. Şah tım Şahmeran oldum Çok MutluÇok MutluÇok Mutlu
buraksafak

Üye No: 195,520

Tarih: 26 Mart 2011, 02:14 Tek mesaj gösterimi50

biliyodum zaten başak olduğumu Çok MutluÇok Mutlu
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 5. sayfa (Toplam 6 sayfa) [Bu başlıkta 51 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  5
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz