Türkçe'mizi kolayca öğreniyoruz....

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  5
 Yazar  Mesaj
Jozef

Üye No: 21,547

Tarih: 15 Ekim 2006, 20:12 Tek mesaj gösterimi41

Hani arkadaşımıza bir lafım yok, sağolsun varolsun ama bunların hepsi ilkokulda görmüş olduğumuz şeyler ve kaç tanemizin işine yaradı bu kurallar? Hiçbirimize yaramadı. Demek ki Türkçe öğrenmek bu değilmiş. Dilbilgisi kuralları sadece bu işin ihtisasını yapan insanlara yarar, yani dilbilimcilere. İsteyenin öğrenme özgürlüğü vardır tabii. Ama ben okullarda bu tip şeylerin okutulmasının tamamen yanlış ve köhneleşmiş olduğunu düşünüyorum. Bugün insanımızın Türkçe konusunda karşılaştığı sorun, cümlenin dolaylı tümlecini bulmak değil, kitap okuma alışkanlığının olmaması, dili düzgün kullanamamak vs. sorunlardır. Asıl bunlara eğilinilirse işte bence o zaman Türkçe dersleri bir anlam kazanacak. Milli benlik böyle teknik detaylarda değil, bilinç olarak insanların kafasında yer alır. Bugün cümlenin belirtili nesnesini bulmak değil, Türkçe'ye kimlerin hizmet ettiği ve bizim de nasıl hizmet edebileceğimiz önemli. Ama arkadaşımız tabii yardım etmek istemiş onu da saygıyla karşılamak lazım.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Führer!
Zorba

Üye No: 13,088

Tarih: 20 Ekim 2006, 17:26 Tek mesaj gösterimi42

Teşekkür ederim İdris-Abi. Bu sayfa bana semanın esirgediği nefesmiş; şimdi sen verdin. Eh madem bu kadar anlattın, cevap da edebi olsun.Gülücük İnşallah gün olur bu nefesi öderim.

silvioo

Üye No: 10,816

Tarih: 24 Ekim 2006, 00:51 Tek mesaj gösterimi43

Lise 2 de Ogrenmistim Gülücük

Üye No: 3,006

Tarih: 05 Kasım 2006, 18:11 Tek mesaj gösterimi44

Öğrenmiş olan arkadaşlarımız için değil bütün bu yazdıklarım .....

Bir milleti oluşturan ilk ana konu DİL BİRLİĞİDİR ....

Dilimizi doğru ve yerinde kullanmak çok önemli .

Onun için DİLBİLGİSİ bilinmelidir .....

Saygılar Saygılar Saygılar Saygılar
adrenalkortex

Üye No: 58,080

Tarih: 06 Kasım 2006, 02:35 Tek mesaj gösterimi45

Gerçektende kaynak olmuş beynine sağlık
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
no fear

Üye No: 52,210

Tarih: 08 Kasım 2006, 12:15 Tek mesaj gösterimi46

çok teşekküler İdris-Abi.çok güzel bi çalışma.eline emeğine sağlık. herkesin defalarca okuması gereken bir çalışma...
1001Gece

Üye No: 60,418

Tarih: 20 Aralık 2006, 11:04 Tek mesaj gösterimi47

Şok Şok Şok

cok zor bir ders

Üye No: 71,719

Tarih: 28 Aralık 2006, 21:54 Tek mesaj gösterimi48

Ben Türkçe ile ilgili her şeyi biliyorum ve kale alıyorum Gülücük aferim bana değil mi?

Aslında hepimiz internetteki yazışmalarımızda bunu elimizde olmadan bozuyoruz ...

Buarada Öss'de Türkçe'den 28.75 netim vardı , üniversitedeki ilk sınavda da 90 aldım kendimle gurur duyuyorum Gülücük
İdris-Abi

Üye No: 3,006

Tarih: 26 Ocak 2007, 19:38 Tek mesaj gösterimi49

1001gece ,

insanın kendi dili zor olur mu ! ? Sümüklü

mey ,

tebriklerimi kabul et.... Saygılar
WaRMaSTeR

Üye No: 4,852

Tarih: 08 Şubat 2007, 20:37 Tek mesaj gösterimi50

emeğine sağlık abi çok güzel açıklanmış herşey.

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 5. sayfa (Toplam 7 sayfa) [Bu başlıkta 65 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  5
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz