ezan sesi ve köpek uluması

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
maosxs
TurkBoard Fan
TurkBoard Fan

Üye No: 52,684
Gizli

Tarih: 10 Mart 2007, 23:46 Tek mesaj gösterimi1

arkadaşlar bende 8 yaşında bir sivas kangalı var, her ezan okunduğunda uluyor, bazen de acayip sesler çıkarıyor. sadece o değil, yakınlardaki diğer cins ve sokak köpeklerinde de gözlemliyorum bunu.

merak ettiğim niye uludukları. eskişehir'de 1. hava ana jet üssü var ve buradan kalkan uçaklar daha büyük gürültüyle geçiyor ama uçak sesine tepki veren köpek yok. cami hoparlörlerine özel onları rahatsız edici bir ses dalgası tipi mi var da uluyorlar? yada başka birşey?

bir de ilginçtir, küçüklüğünden beri ne zaman yanında müzik açsam derin uykuya dalıyor. hatta işi abartıp horluyor. arada da rüya mı görüyordur ne, kendi kendine hırlıyor müzikle uyurken. köpekler rüya görür mü?

O Şimdi Asker

Üye No: 53,802

Tarih: 11 Mart 2007, 00:09 Tek mesaj gösterimi2

Çok Mutlu
ilginc valla ilk d efa böle bisey duyuyorum
ama köpeklerin rüya gördügünü pek sanmiyorum

TurkBoard Fan

Gizli

Tarih: 11 Mart 2007, 00:41 Tek mesaj gösterimi3

bana da görmez gibi geliyor ama derin uykuda niye hırlıyor çok merak ediyorum. bir de kolları bacakları falan da oynuyor hırlarken.

Admin

Üye No: 2,796

Tarih: 11 Mart 2007, 16:11 Tek mesaj gösterimi4

hayvanlar aleminde dogal bir iç güdü var. mesela tilkilerde ezan okundugu zaman ayaga kalkıp hiç bişey yapmadan beklerler. yani bazılarınız için saçma gelebilir bu ama ufak bi araştırmada görürsünüz. yada gözlemde yapabilirsiniz. o olay gerçektir yani Wink

"İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn"
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
j u l i e t
"Biz"
O Şimdi Asker

Tarih: 11 Mart 2007, 22:10 Tek mesaj gösterimi5

sacma degiel ilginc Hehehehe Hehehehe Hehehehe

Admin

Üye No: 3

Tarih: 12 Mart 2007, 14:49 Tek mesaj gösterimi6

Ilginç degil gerçek.

Ezan okunuldugunda köpeklerin yaptigi bir$ey bu. Bende gördüm... Bildigim kadariyla hayvanlar bizlerin göremedigi in, cin, ruhlari görebiliyorlarmi$. Belki ezan okunuldugunda bu varliklar da ortaliktan kayboluyorlardir vs.. ve köpeklerde e$lik ediyordur bilmiyorum yani. Bu sadece benim atip tutmam Ama bennn

Ama ezan okunurken uluduklari gerçek. Rüya gördükleri hakkinda hiç bir bilgim yok ama etraftan duyduklarima göre rüya görebiliyorlarmi$ ve o sirada i$te insanlar nasil sayikliyorsa onlarda benzer $eyler yapabiliyormu$ Hıhı

TurkBoard Fan

Gizli

Tarih: 12 Mart 2007, 21:42 Tek mesaj gösterimi7

valla o in cin muhabbetlerini ben de duymuştum ama...

tilkileri görmedim ama doğrudur.

O Şimdi Asker

Tarih: 13 Mart 2007, 00:20 Tek mesaj gösterimi8

Çok Mutlu
ee sonucc ? Füüü üüü üü

TurkBoard Fan

Gizli

Tarih: 13 Mart 2007, 00:40 Tek mesaj gösterimi9

Miss_MaNYaK; sonuç:

nedeni anlaşılamadığı ama hayvanların ezan sesine bazı tepkiler verdiği ilginç bulunarak kabul edilmiştir. ayrıca GülPembe'nin de etraftan duyduklarına göre (ben de duyuyorum bu arada) de köpeklerin rüya gördüğü ortaya çıkmıştır. hahahahaha hahahahaha

şaka bir yana... hakkaten, şöyle bilimsel tarzda bilgisi olan yok mu? hep kulaktan dolma yada kendi gözlemlerimiz mi olacak?

Üye No: 57,618

Tarih: 13 Mart 2007, 18:06 Tek mesaj gösterimi10

ben kangal köpeklerinde gördüm sadece ezan sesine karşı uluduklarını hatta annennem kendince onlarında zikrettiğini söylerdi.

kulaktan duyma bilgilerimle ; ezan okununca insanların elindeki işi bırakıp öylece durup ezanı dinleyip salavat getirmeleri gerektiğini biliyorum. bu hareketi tilkilerinde kendince sergilemesi doğrusu düşündürdü beni kesişen bir nokta var ne bilim ders çıkarılacak bir şey var amaa... anlayan yok (sözüm meclisten dışarı)

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 6 sayfa) [Bu başlıkta 51 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz