Fethiye / Ölüdeniz

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
èvanèscè
thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Üye No: 15,305

Tarih: 22 Nisan 2006, 02:11 Tek mesaj gösterimi1

Eskiden Telmessos olarak anılan bugünün doğası ve tarihi mekanları ile dikkat çeken Fethiye sayısız Likya kaya mezarlarının, belceğiz koyunun ve ünlü ölü denizin görülebileceği harika bir ilçe. Ölüdeniz yapı itibari ile yüzme ve su sporları için ideal. Fethiye de Likya’nın başkenti Xantos’un kalıntılarını, Letoon’da bulunan Leto, Apollo ve Artemis’e adanmış üç tapınağı görebilirsiniz.

Mitolojik kayıtlara göre Apollo antik Likya kentinin en önemli limanı olan Patara’da doğar. Patara Letoon ve Xanthos’un güneyindedir. Bu antik kentlerin kalıntıları tarihi eserlere ilgi duyan insanları bekliyor. Fethiye’nin 22 km’ uzunluğundaki temiz beyaz sahili plaj sporları için uygun ortamlar sunuyor.

ÖLÜDENİZ

"Cennetin kapısında bulunuyorsunuz" yazısı sizi Belçekız yolundan giderken karşılar. Bu harika yeri tanımlamak için kelimeler yetersiz kalır. İnanmak için görmeniz gerekir. Giriş yüksek eğimli tepelerde büyük çam ağaçlarıyla çevrilmiştir. Beyaz çakıl taşlarıyla dolu plajına 90 derecelik bir dönüş yaparak ulaşırsınız ve kıvrıla kıvrıla giden yollardan sonra bir ada gölünü andıran körfeze gelirsiniz. Burada çok ilginç bir hikaye size eşlik eder.

"Bir baba ve oğlu hemen bu korkunç kayaların olduğu yerde bir fırtınaya yakalanırlar. Oğlanın aklına parlak bir fikir gelir: Eğer kayalara yakın dururlarsa küçük bir körfez, kıyı bulabilirlerdi. Fakat bu arada babası kayalara yaklaşırlarsa parçalanacakları konusunda ısrar etmekteydi. Tartışma gittikçe alevlenir ve gemileri tam karaya oturmak üzereyken adam oğlunu bir kürekle fırlatır ve hemen dümeni çevirir. Ve o anda kendilerini sakin bir körfezde bulurlar." Balıkçıların anlattığı bu hikayeye göre buraya Ölü Deniz denmiştir. Şimdi en fırtınalı günlerde bile bu körfezde hiçbir kıpırtı olmaz.

Ölüdeniz ve Belçekız uzun plajlarıyla, kumlara kadar inen çam ağaçlarıyla ve heran değişen gök mavisi rengiyle dünyaca ünlü biryerdir. Sezon yaklaşık 10 ay sürer. Sayısız kamp alanları, tahta evler, moteller, hoteller vardır. Bu etkileyici yerin ulaşım ağını dolmuşlar sağlamaktadır.

TenedosT

Üye No: 46,492

Tarih: 10 May 2006, 14:05 Tek mesaj gösterimi2

insan memleketini görünce bi hoş oluyor. Hey gidi güzelim memleketim... Çok Mutlu
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
fanatik

Üye No: 830

Tarih: 15 Ekim 2006, 22:20 Tek mesaj gösterimi3

süper bi yer yaw ingiliz dolu hersene gidiyorum ben denizi gayet güzel o kadar kumsal gezdim bi ölüdeniz bide kemer i tek geçerim ayrıca gidecek arkadaşlar olursa eylül de hisar önünde pasiyonlar 10 - 15 ytl kahvaltı dahi önceki sene aşşadıda jandarmanın büfesi vardı çook ucuzdu herşeyi yeyip içiyoduk bu sene kapatmışlar büfeler kazıkladı Gülücük giden olursa hisar önünde barumba var çarşamba günleride köpük partisi var baya güzel oluyo ugrayın derim.. saygılar... daha ayrıntı isteyen olursa ucuz yollu tatil yapıyım diye sırlarını veririm... hahahahaha
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
caezar

Üye No: 15,594

Tarih: 16 Ekim 2006, 14:30 Tek mesaj gösterimi4

orası kışın ayrı bir güzel , kışında tavsiye ediyorum buray ben.

~~BYneco~~

Üye No: 21,512

Tarih: 21 Ekim 2006, 11:49 Tek mesaj gösterimi5

çok teeşekkürler dostum

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et AIM YIM MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
sonofdemon

Üye No: 1,018

Tarih: 27 Kasım 2006, 12:39 Tek mesaj gösterimi6

Ben 1 hafta önce oradaydım ve denize girenleri görünce içim gitmişti çünkü hastaydım ben giremedim... Yanlız yazın dolup taşan o kocaman plajları kışın böyle ıssız görmek insanı çok hüzünlendiriyor değilmi? İşte birkaç resim ancak ben Bir orman kampı olan KATRANCı' yı daha çok seviyorum sonrada oranın resimlerini de görüyorsunuz aşağıda (Arzu eden olursa bunun gibi daha çooook resim olan arşivimden resimleri paylaşabilirim maksat "Gizli Cennet" Fethiye'nin tanıtımına katkıda bulunmak, turizmini canlandırmak) Bu arada Katrancı'yı bilen arkadaşlar varsa tanışmak isterim... Belkide tanışıyoruzdur kim bilir???:

Okeyy

ÖLÜDENİZ

KATRANCI ORMAN KAMPI

thêatre ºf trag£d¥
Emektar

Üye No: 15,305

Tarih: 27 Kasım 2006, 12:48 Tek mesaj gösterimi7

cok guzel resimler, tesekkurler bizle paylastiginiz icin Wink

mehmetgüzel

Üye No: 68,723

Tarih: 27 Kasım 2006, 13:08 Tek mesaj gösterimi8

çok güzel ya
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
sonofdemon

Üye No: 1,018

Tarih: 27 Kasım 2006, 16:18 Tek mesaj gösterimi9

« evanesce » demiş ki:
cok guzel resimler, tesekkurler bizle paylastiginiz icin Wink

İnanın gerçeği resimden çoooook daha güzel...

Forza Milan
Maç Tahminleri Birincisi

Üye No: 70,295

Tarih: 12 Aralık 2006, 19:36 Tek mesaj gösterimi10

« TenedosT » demiş ki:
insan memleketini görünce bi hoş oluyor. Hey gidi güzelim memleketim... Çok Mutlu

sana katılmamak elde değil ben de bir muğlalı olarak memleketimle gurur duyuyorum. Okeyy
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 2 sayfa) [Bu başlıkta 15 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz