Her eve bir Kova burcu lazım olduğunun 10 kanıtı

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
MichaeL
F E N E R B A H Ç E
Bölüm Yöneticisi


Kayıt: 11.04.2008
Üye No: 118,574
Şehir: İstanbul
Offline
Tarih: 23 Ocak 2015, 15:58 Tek mesaj gösterimi1Kova burcu olanların genelde başarılı iş adamları olduğu kanısı yaygındır. Bir iş kurulacaksa o işin başında Kova burcu birinin olması her zaman insanın içini rahatlatır. Peki Kovalardan sadece iş adamı mı olur? Hayır, hayatın her alanında bir Kova burcu insan lazım olabilir. İşte size her eve bir Kova burcu lazım olduğunun 10 kanıtı!

Şöyle bir rivayet vardır ki dünyada her işin ucundan bir kova tutsa, kimse başarısız olmaz. Her evde bir kova olsa, hiçbir evde huzursuzluk olmaz. Her ülkenin başında bir kova olsa savaşlar da olmaz... Tamam biraz abartmış olabiliriz ancak Kova burcu birilerinin etrafınızda olması sizi pek çok sıkıntıdan sıyırabilir. Sizler için hayatınızdaki kovaların kıymetini bilmenizi sağlayacak bir liste hazırladık. Her eve bir Kova lazım çünkü;

1. Kovalar bir dünya markasıdır
Yaptığınız işe prestij katmak istiyorsanız ekibinizde bir kova kesinlikle olmalı. Hatta o kovayı ekibin başına koymak daha mantıklı. Neden? Çünkü kova deyip geçmemek lazım, onlar yaptıkları işte bir dünya markası ve dümene geçtiklerinde harikalar yaratabilirler. Herşeyden önce ekibinizde bir kova varsa, herkesin gözü üstünüzde olur. Kovalar yeri geldiğinde tek başına bir ekip olurlar ve yaptıkları işin en iyisi olduklarından, dosta güven düşmana korku salarlar. Misal bakınız Hagi ve Micheal Jordan, ikisi de yaptıkları işte bir dünya markası değil mi? Hagi'nin sol ayağıyla çektiği bir şut, Jordan'ın girdiği bir turnike her zaman bir coşku sebebidir. Ekibiniz hangi işi yapacak olursa olsun, aranızda bir Kova olsun, haydi yolunuz açık olsun...
2. Kovalar dünyayı değiştirirHayatınıza yeni fikirler sokmak, biraz olsun dünyayı tanımak ve kafanızı karıştıran şeyleri sorgulamak isterseniz size bir kova lazım. Ne yapabilir ki bir kova? Charles Darwin'i ele alalım misal. Tüm insanlığın yüz yıllarca sadece baktığı şeyleri, görmeyi başarmış bir zat-ı muhterem değil mi kendisi? Evrim teorisi gibi kendi içerisinde tutarlı ve bugün pek çok ülkede dünyadaki canlı çeşitliliğini açıklamak için kullanılan bir teoriyi ortayan Darwin'e bakıp da "Yok arkadaş kovalar benden uzak dursun" demek mümkün mü? Al yanına bir Kova, bak bakalım nasıl değişiyor dünya, sebebini bulamadığın sorunların nasıl çözülüyor teker teker.
3. Kovalar vurur patlatır çalar oynatırSadece işinin profesyoneli ve zeka küpü insanlar mı bu kovalar? Ya biz coşup eğlenmek, sabahlara kadar kandili nerede söndüreceğimizi bilmeden hoplayıp zıplamak istiyorsak? Var efendim öyle kovalar da var. Misal Paris Hilton. Para onda, eğlence onda, çılgınlık onda, çapkınlık onda... "Takıl bana hayatını yaşa" derler ya, o hesap bir insan evladı kendisi. Hayatı olabildiğince eğlenceli ve umarsız yaşamak istiyorsanız da size bir kova lazım.
4. Kovalar dünyayı yönetirÖyle şirket mirket kurmak, az biraz eli sermaye tutan herkesin yapabileceği bir şey aslında. Bugün size verseler biraz para en azından bir büfe falan açarsınız sonuçta. Ama Kovalar büyük oynar. Öyle bir iş kurarlar ki hükümetler, devletler üstü çalışırlar. Alın misal Thomas Edison, Tesla gibi bir dehayı bile iş kafasıyla kenara atmayı başarmış, iş kurmak için yaratılmış bir şahsiyet kendisi. Elektrik, elektronik alanında kurduğu sistemi dünyaya kabul ettirmiş, kendi halinde dünyaya yön vermiş, dünyayı yönetmiş bir insan. Şimdi Thomas Edison'a bakıp da, "Kovaysa bize yaramaz" demek nasıl mümkün olabilir ki?
5. Kovalar çalışkandırHiçbir şey için olmasa bile, sırf çalışkan oldukları için bile bir Kova her evin ihtiyacıdır. Muhasebeci yaparsan yedi gün 24 saat hesap yapar bunlar. İnşaatta çalıştırsan iki günde gökdelen dikerler. Pazarcı yap daha öğlen olmadan elindeki tüm malları satarlar. Oyuncu yaparsan da Christian Bale gibi olurlar işte. Her rolü çatır çatır oynar, setten sete koşar, şekilden şekile girerler. Bir film için 20 kilo verip başka bir film için 30 kilo alırlar. Batman de olur, Amerikan Sapığı da olur, Musa da olur...
6. Kovalar isterse hepimizi harcarlarKovalar aynı zamanda tehlikelidirler de. Öyle elinde sopalı birileri canlanmasın kafanızda. Zekice ve sinsice can evinden vururlar insanları ve onlar vurursa tek bir kişiyle yetinmezler, hareketleri kitle imha silahı niteliğinde olur. Toplu katliam yaparlar. Hayır Hitlerden falan bahsetmiyoruz. Emre Aydın yahu! Bildiğimiz Emre Aydın. Onun bir albümünü baştan sona dinleyip de isyan etmemek mümkün mü? Sanki kulağımızdan içeri acı biber sokuyor adam. Hayata isyan edesi, bunalıma koşarcasına giresi gelmiyor mu insanın? Aman dikkat, bir kova isterse hepimizi harcayabilir o yüzden bizim safımızda olması yararımızadır. Elinizde bir kova bulunsun, dünyanın bin türlü hali var. "Yakarım bu gezegeni" dediğiniz noktada kova burcu bir tanıdık işinize yarayabilir.
7. Kovalar şaşırtırKovalar sessiz ve derinden gelip insanı bir anda çarparlar. Misal Rosamund Pike, Gone Girl filmine kadar hangi rolüyle nerede nasıl sarstı ki bu kadın bizi? Bir çıktı ortaya Gone Girl filmiyle "Bu neymiş arkadaş" demedik mi hepimiz? Oyunculuğula ve ruhuyla ortaya koyduğu performans hepimizi çarpmadı mı? Şaşırtıcıdır böyle kovalar işte. Beklenmedik anda bir çıkar ortaya, pimi çekilmiş bomba etkisi yaratır.
8. Kovalar saygın olurYanınızda bir Kova olması her zaman için size bir saygınlık, bir prestij kazandırır. Misal rahmetli Tuncel Kurtiz, hangimiz onunla aynı karede yer almak istemeyiz ki? Onunla aynı sofrada olmak, aynı ortamda olmak, onun muhabbetinden nasiplenmeyi hangimiz istemeyiz? İsteriz elbet, neden isteriz? Çünkü Tuncel Kurtiz saygındır, kalite adamdır, boş konuşmaz, işinde de bir numaradır. Adam gibi adamdır. Tuncel Kurtiz'in toprağı bol olsun, sizin de her daim yanınızda bir kova olsun.
9. Kovalar yaşlanmaz
Bir Kovanın yaşlanması da zordur. Kova burcu olanlar hatta yıllanmış şarap gibi zamana karşı güzelleşerek karşılık verirler. Ajda Pekkan desek zaten konuya açıklık getirmiş oluruz herhalde. Yanınızda her daim genç kalan, yıllara meydan okuyan insanlar görmek istiyorsanız, sizi kovalar paklar.
10. Binlerce dansöz pardon Kova varEn nihayetinde kovalar bulunmaz nimet değil. Her an her yerde karşınıza bir kova çıkabilir hatta hiç ummadığınız kişiler bile kova burcu çıkabilir. Misal bakınız Serdar Ortaç. Seveniyle sevmeyeniyle, cümlede anlam derinliğinde beşinci boyutu açan şarkılarıyla o da kendi halinde bir kova. Yani hayatınızda ihtiyacınız olanlara kavuşmak için aradığınız kova çok uzaklarda olmayabilir. Hiç mi bulamadınız, açın bir Serdar Ortaç şarkısını tüm sıkıntılarınız bir anda toz olup uçacak, manasız anlamsız bir mutluluğun içinde kendizi bulacaksınız.


_________________
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
eliah
Admin
Admin


Kayıt: 11.08.2005
Üye No: 23,892
Şehir: masal
Gizli
Tarih: 23 Ocak 2015, 19:33 Tek mesaj gösterimi2

Serdar Ortaç'a kadar iyiydi, orda soğudum kovalardan Ama bennn Çok Mutlu
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
MichaeL
F E N E R B A H Ç E
Bölüm Yöneticisi


Kayıt: 11.04.2008
Üye No: 118,574
Şehir: İstanbul
Offline
Tarih: 23 Ocak 2015, 20:00 Tek mesaj gösterimi3

« eliah » demiş ki:
Serdar Ortaç'a kadar iyiydi, orda soğudum kovalardan Ama bennn Çok Mutlu


Bizim yumuşak karnımız. Of yaa yakaladım
_________________
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 3 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz