Kordiseps (çin tırtıl mantarı)

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
betterol
::dosttan ayrı::
Pano Yöneticisi


Kayıt: 04.04.2007
Üye No: 79,089
Offline
Tarih: 01 May 2020, 22:56 Tek mesaj gösterimi1

Kordiseps (çin tırtıl mantarı)

Bu mantar kışın bir böcek larva formunda iken onun dolaşım sistemine girer. Mantarın iplikçikleri larvada besin alımı sonrası o kadar hızlı bir şekilde büyümektedir ki, en sonunda herşeyi kaplayan bir kabuk oluşturur. Daha sonra tırtıl bu yüzden ölmekte ve kabuğu bir kozaya dönüşmektedir. Sonraki sene yaz mevsimi geldiğinde kurtucuğun üst kısmı yerden dışarı çıkar ve bir ot olur. Bitki kısmından Cordyceps elde edilir.

Çin tırtıl Mantarı, deniz seviyesinden 3500 m yükseklikte yaşadığı için çok dayanıklı bir yapıya sahiptir.. Toprak altında geçen iki senelik gelişim süreci sırasında uzun bir süre açlık, soğuk ve oksijen eksikliği yaşamaktadır. Mantarın gövdesi, besin maddeleri açısından ve biyolojik bileşim açısından o platolarda yetişen bitkiler kadar zengindir.

Geleneksel Çin Tıbbı’nda Ginseng ve tüylü Geyik Boynuzu ile birlite en önemli 3 güçlü ilaç arasında yer almaktadır. Bu mantar Çin’de sağlığı korumak amacıyla 1200 seneden bu yana kullanılmaktadır. çok eski zamanlarda Çinliler bu mantarı “Tanrının bir lütfu”, bir tılsım olarak kabul etmişlerdir. Bugüne kadar geçen süre içerisinde, Çin Tırtıl Mantarı birçok hastalık için yeri doldurulmaz bir çare olduğunu ispatlamıştır.Kordiseps (çin tırtıl mantarı) Faydaları
Bağışıklık sistemini güçlendiren çok etkili bir besindir.
Doğal bir antibiyotiktir. Kordiseps birçok patojenik bakteriye karşı antibakteriyel bir etki yaratabilir.
Ölçülü bir şekilde kan damarını genişleterek kalp ve akciğerdeki kan dolaşımını yoğunlaştırır. Kordiseps, kroner damardaki kan dolaşımını düzenlendiği için, dolayısıyla damarda tıkanıklık yaratan pıhtının oluşmasını engeller
Kordiseps, yorgunluğa karşı direnci arttırır.
Oksijen açlığına karşı dayanıklılık sağlar ve kandaki lipid seviyesini azaltır
Sinir sistemini rahatlatır.
Hücreleri antioksidan yeteneğini arttırabilme gibi farmakolojik özellikler taşımaktadır.
Toksin içermez ve hiçbir yan etkisi yoktur
d3

Solunum Yolları Rahatsızlıkları
Öksürük, nefes darlığı, nefes yetmezliği, terleme, akciğer zayıflığından kaynaklanan halsizlik, bitkinlik vb. Bu ürünü kullanarak rahatsızlıkların giderilmesini ve ZATÜRRE, ASTIM, AMFİZEM gibi hastalıkların tedavisinde hızlı bir iyileştirici etkiye sahiptir.

Böbrek Hastalıkları
Modern tıp tarafından böbreklerdeki metabolizmayı iyileştirdiği kanıtlanmıştır.Kordiseps’in iyileştirici etkileri, böbrek hücrelerinin tüm fonksiyonlarının daha hızlı gerçekleştirilmesi, idrardaki toksinlerin ekskresyonu gerçekleşmektedir. İlaç tedavilerini böbrek dokularına ve kanallarına verdiği patolojik hasarlar, Kordiseps tarafından onarılmaktadır. Böbreklerin yeniden enfeksiyon kapmasını ve hiperfosforemiyi önler. Böbrek ve akciğer hastalıklarında görülen bel ve ayak ağrıları, emisyon ve sık idrara çıkma sorunlarının giderilmesi açısından Kordiseps çok iyi sonuçlar verebilmektedir.

Kalp ve Damar Hastalıkları
Kordiseps, kroner damarlardaki kan dolaşımını sürekli belli bir hacim ve hzıda tutma ve kandaki kalsiyum ve fosfor dengesini sağlama konusunda çok etkilidir. Kroner hastalıkların sürekli tedavisinde çok değerli bir ilaç olan Kordiseps, kroner damarlardaki kolojen türemesi, trombositlerin oluşum ve gelişimini doldurma konusunda daha çok iyi bir etki göstermektedir. İnhibisyon katsayısı %13.3 ila %48.5’e ulaşmaktadır.

Hepatit ve Karaciğer Sirozu
Kordiseps, karaciğerin tüm fonksiyonlarını doğrudan iyileştirme gücüne sahiptir. Şu anda Çin’de karaciğer sirozu tedavisinde kullanılan en iyi çaredir. İthal edilen enterferans ilaçlar sarı ırktaki insanlar çok büyük etkiye sahip değildir ve ayrıca Kordiseps içeren ürünlerle karşılaştırıldığında, fiyatının çok daha yüksek olduğu görülmektedir.

Kan Hastalıkları
Kandaki trombositlerin normal sayıda bulunmasına rağmen vücutta çeşitli kanamaların meydana gelmesi. (Protopati, Atrombositopenik purpura) destek tedavisinde yararı görülmektedir. Lösemi hastalığının tedavisinde Kordiseps ile yapılan destek tedavisi, belli bir etki göstererek löseminin, kan kanserine dönüşmesini önlemektedir.

Kanser
Kordiseps’in geniş kapsamlı farmakolojik özellikleri insan vücudunda karaciğer, böbrek, kan damaları ve solunum organları gibi en önemli organlar üzerinde yenileme etkisi gösterdiği için, tedavide bu ürün kanserin son aşamasında dahi iyileştirici etkiler göstermektedir. Kordiseps, önemli organlardaki kötü huylu tümörlerin hücre merkezlerine doğrudan müdahale ederek hasta organın iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bu etkinin yanısıra lökosit faaliyetlerini arttırarak kimya terapisinin daha etkili olmasını sağlar. İyi huylu beyin tümörü olan hastalıkların sürekli tedavisinde Kordiseps kusursuz bir çaredir.

Anti Toksin Özelliği
Kordiseps toksin içermeyen tamamen doğal bir madde olmasının yanısıra, metabolizmayı iyileştirerek karaciğer, böbrek, akciğer gibi organların hücre yenilemesine ve tüm vücudun toksinler ve ilaç kalıntılarından arındırılmasına yardımcı olmaktadır.
_________________
ufacık bedenler büyütürüm
şehrin
ateşle yıkanmış
tevbekar sofrasında...
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [1 Mesaj] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz