Selam İzmir

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
Sayfa::  1
 Yazar  Mesaj
KrizanteM
H ü z ü n b a z
Admin

Üye No: 36,755

Tarih: 08 Aralık 2005, 20:26 Tek mesaj gösterimi1

Selam izmir..

"Selam sırlarımı göze alıp da geldiğim.. Selam sana, selam taşını toprağını sevdiğim!"

Kısa zamana çok şeyler sığdırdım. Gitmeden önce kendi kendime, hiç istemediğiniz ama unutamadığınız şeyleri değiştirmek mümkün mü diye düşünmüştüm.. Eğer çok istersen, bir hayatı yeniden kurgulamaya hevesliysen ve ancak böyle mutlu olacağına eminsen yapabilirmişsin!

Hayatıma yeni görüntüler eklemek için, farklı görüntüler biriktirmek için, dinlenmek için, tanımadığım, olduğum yerde hiç tanıyamayacağım, birileriyle karşılaşmak için, düşünmek için, ya da yaşamımı oluşturan ayrıntılarda uzaklaşabilmek için, bir bahaneyle İzmir'den uzak bambaşka bir şehirdeydim işte.. Bu şehirde vazgeçmek için çok geç kalınmış anılar hayaler yokmuş, hepsi kendi kendime kurduğum tutsaklıklar, korkular ve küçük ayrıntılarmış. Kişinin artık kendisini taşıyamadığını, geçmişini taşıyamadığını hissettiği anlarda, uzaklaşmak karar vermeyi kolaylaştırır. Bende bir aşk kırgını gibi yaşamaktansa, hayatımı daha başından tüketmiş olduğuma inanmaktansa, tanımadığım insanların içinde, eski bir yük odasını toplar gibi topladım hayatımı.

Biliyor musunuz, "Uçak kullanırken bir buluta girersen, yapman gereken en iyi şey geriye dönmektir.. Çünkü gideceğin yolu göremezsin ama geldiğin yolu iyi bilirsin.." Öyle yaptım.. Gideceğim yolu göremediğim için geri döndüm. İyiki dönmüşüm! Dedimya, uzaklaşmak karar vermeyi kolaylaştırır. İyiki doğru karar verip bilmediğim şeylerin yıllarımı daha da almasına izin vermemişim.

Şimdi herşeyi göze alıp İzmir'deyim! Geçmişe kırmızı kalem çekmemi kolaylaştıran o uzak şehirde, o güzel insanlarda güzel anılar bıraktığım için sevinçliyim. Şimdi gideceğim yolu net olarak görürken, geçmişi hatırlamak, suçu kendimde aramak, koca bir keşke demek angarya geliyor. Dedim ya artık mutluyum! Mutluluğu olmadığı yerde aramaktan vazgeçeli beri mutluyum! Kendimi rahatlamış hissediyorum. Artık etrafımdaki herşeyden bağımsız bir ben olduğumu, hayatın süprizlerle dolu olduğunu ve kendim dışında vazgeçilemeyecek bir şey olmadığını kabul diyorum.

Hayatımda ''o'' yok ama gücüm var.. Gerçekleri görmek beni sarstı ama yıkılmadım.. Ve şimdi, bir başıma, beni seven insanlarla beraber, bu şehirde, İzmir'de, yarına dair tomar tomar umut taşıyorum!

Sana gelince.. Yüreğine ekemediğim sevda çiçekleri soldu güzel gözlüm..
Şu hayatta tek istediğim seninde solduğunu görmek..
Allah büyük ya, oda olur elbet!!

Bazen ben kelimeleri değiştiriyorum yazı oluyor, bazen kelimeler beni değiştiriyor, yazık oluyor..

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
..LeyL..
Yılın Şairi
Yılın Şairi

Üye No: 1,189
Gizli

Tarih: 08 Aralık 2005, 22:07 Tek mesaj gösterimi2

Her noktadan sonra virgüller devam ediyor yaşamda.Mutluluk, sen nerede yakalamışsan orada oluyor senin için...

Yüreğine sağlık.
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
KrizanteM
H ü z ü n b a z
Admin

Tarih: 08 Aralık 2005, 22:12 Tek mesaj gösterimi3

« PanaromaS » demiş ki:
Her noktadan sonra virgüller devam ediyor yaşamda.Mutluluk, sen nerede yakalamışsan orada oluyor senin için...

Yüreğine sağlık.

ey mutluluk şimdi nerdesin?

Bazen ben kelimeleri değiştiriyorum yazı oluyor, bazen kelimeler beni değiştiriyor, yazık oluyor..

Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Goldenshoot

Üye No: 12,377

Tarih: 08 Aralık 2005, 22:24 Tek mesaj gösterimi4

ey gibi izmir ince belli izmir Hımmm
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
KrizanteM
H ü z ü n b a z
Admin

Tarih: 09 Aralık 2005, 15:03 Tek mesaj gösterimi5

ince belli izmir..

güzel bi bakış açısı olmuş..

doguhan
@80's

Üye No: 12,312

Tarih: 09 Aralık 2005, 17:10 Tek mesaj gösterimi6

Bi tane de İstanbul'a

H ü z ü n b a z
Admin

Tarih: 09 Aralık 2005, 17:29 Tek mesaj gösterimi7

« doguhan » demiş ki:
Bi tane de İstanbul'a

bu sabah yağmurla birlikte uyandım..
yıkanmış ağaçların üstünde
gök nasıl da maviydi..
bir yanlızlık başlar senin her gidişinde
aldanmışlığıma güler kuşlar..
yokluğunuysa anlatamaz bu şehir
susar mecbur dudakları..
kederden ölebilirim İstanbul'da
keder bu kente yakışsaydı...

kocamankurt

Üye No: 8,026

Tarih: 10 Aralık 2005, 01:55 Tek mesaj gösterimi8

güzel bir ilence.."Şu hayatta tek istediğim seninde solduğunu görmek..
Allah büyük ya, oda olur elbet!!"
allah gönlünüze göre versin..

.. :: ..
Emektar

Üye No: 11,760

Tarih: 10 Aralık 2005, 02:05 Tek mesaj gösterimi9

« Goldenshoot » demiş ki:
ey gibi izmir ince belli izmir Hımmm
Güzel bi benzetme olmuş... Hımmm
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
KrizanteM
H ü z ü n b a z
Admin

Tarih: 10 Aralık 2005, 12:49 Tek mesaj gösterimi10

« kocamankurt » demiş ki:
güzel bir ilence.."Şu hayatta tek istediğim seninde solduğunu görmek..
Allah büyük ya, oda olur elbet!!"
allah gönlünüze göre versin..

Allah seninde gönlüne göre versin..

Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa) [Bu başlıkta 21 mesaj bulunuyor]
Sayfa::  1
« Önceki başlıkSonraki başlık »

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz