Türkiye şehitleri için sokağa döküldü

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
X-Sir
''Körkütük Aşık''
Emektar


Kayıt: 18.01.2009
Üye No: 148,298
Offline
Tarih: 17 Temmuz 2011, 19:57 Tek mesaj gösterimi1

Türkiye şehitleri için sokağa döküldü

Türkiye, Diyarbakır Silvan'da kaybettiği 13 şehidi için bugün sokaklara döküldü.
İstanbul, İzmir, Samsun, Kayseri ve Marmaris'in aralarında bulunduğu çok sayıda ilde protesto gösterilerine katılan binlerce kişi, sloganlarla terör örgütü PKK'ya lanet yağdırdı.

İZMİR'DE ŞEHİTLERİN İSİMLERİ YANKILANDI

Teröre lanet yağdırmak için Konak'taki İzmir Saat Kulesi önünde toplanan, aralarında İşçi Partisi, Cumhuriyet İçin Güçbirliği, Gökkurtlar'ın yer aldığı parti ve sivil toplum kuruluşlarının üyelerinin bulunduğu yaklaşık bin kişi, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez', 'Mecliste PKK istemiyoruz', 'Kahrolsun PKK, işbirlikçi AKP', 'Her Türk asker doğar', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları attı. Gruptakilerden bazıları, 'Kahrolsun halkların kalleşliği', 'Türk olmak suç mu', 'Onlar bu vatan için öldüler ya siz! Tatildesiniz' yazılı pankartları da taşıdı. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüşlerini Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdiren gruptakiler, şehitler için saygı duruşunda bulundu, hep bir ağızdan İstiklal Marşı'nı okudu.

Bir şehit babasının ağzından yazılan mektup, ardından da vatanı uğruna canlarını feda eden 13 askerin isimleri tek tek okundu. İsmi okunan şehit askerler kalabalık tarafından "Burada" denilerek anıldı. Teröre yönelik protestolarını dile getiren grup, eylemin ardından Konak'tan ayrıldı. Gruptan bazı kişiler, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İl binasına yürümek istedi. Polisin izin vermediği grup, BDP binası yakınında yine sloganlar atıp dağıldı.

SAMSUN'DA 'TERÖRE LANET' YÜRÜYÜŞÜ

Yaklaşık 2 bin kişi, bugün saat 14.00 sıralarında Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan kalabalık, önce İstiklal Marşı'nı okudu. Ardından dev bir Türk bayrağı açılırken, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Hepimiz Mehmetiz hepinize yeteriz', 'Askerde yatmadık vatanı satmadık', 'Şehidim hakkını helal et bize' sloganları attı. Terör örgütüne lanetler okuyan kalabalık grup daha sonra basın açıklaması yaptı. Emekli polis memuru olan Hasan Fahri Mumcu da şehitler için yazdığı şiirini okudu. Ardından cadde boyunca yürüyüş yapan grup, 13 şehidin adını tek tek okuyarak yoklama yapıp "Burada" diye bağırdı. Yürüyüş sırasında tekbir getirip "Kahrolsun PKK" sloganı da atan kalabalık, Cumhuriyet Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı'na gelip 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Bir kez daha İstiklal Marşı'nı okuyan grup ardından dağıldı.BURDUR'DA BEDELLİ ASKERLER TERÖRÜ LANETLEDİ

PKK saldırısı, Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda protesto edildi. Burdur'daki sivil toplum örgütleri tarafından düzenlenen eyleme çok sayıda vatandaş katıldı. Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran yüzlerce kişi, ellerinde bayraklarla 'Türkiye Türktür Türk kalacak', 'Ne mutlu Türküm diyene', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' ve 'Askere uzanan eller kırılsın' sloganları attı.

Eyleme, çarşı iznine çıkan Burdur 58'inci Er Eğitim Alayı'nda vatani görevlerini yapan 123. Dönem yurtdışı döviz bedelli erler de destek verdi. Alkışlarla protestolara destek veren askerler, daha sonra grupla birlikte slogan atarak terörü lanetledi. Eylem sırasında bazı vatandaşlar gözyaşlarına hakim olamadı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki protesto gösterisinde açıklama yapan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Burdur Şubesi Başkanı Hüseyin Felek, yapılan haince saldırılar sonucu 13 asker ve 1 komiserin şehit edildiğini, 7 askerin ise yaralandığını hatırlattı. Saldırılar sonrasında Türk milletinin bağrına ateş düştüğünü belirten Felek, "Bu acı sadece şehit ailelerinin değil, hepimizin acısıdır. Bu saldırıların bir an önce durdurulması ve gerekli önlemlerin zaman geçirilmeden alınarak son verilmesini bekliyoruz" dedi.

Türkiye'nin şehitlerin acısıyla yandığı sırada, Diyarbakır'da 'Demokratik Özerklik' ilan edildiğini kaydeden Felek, "Şurası bilinmelidir ki; Türkiye Cumhuriyeti bir muz cumhuriyeti değildir. Dili, bayrağı, yönetim şekli değiştirilemez. Herkes haddini bilmelidir. Toplumda ayrıcalık yapılarak bir yere gelinemez. Bu saldırıları yapanlar ve bunlara destek verenler kimlerin olduğu bellidir. Bir an önce bu tür eylemlerine son vermelidirler" diye konuştu.KAYSERİ'DE PKK SALDIRISINI PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ

İnternetten yapılan çağrı üzerine yüzlerce kişi, Kayseri Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplandı. Büyük bölümü Kayserispor forması giyep gençler burada "İmralı'yı basarısız, Apo'yu asarız', 'Dişe diş, kana kan, intikam', 'Hepimiz askeriz, silah isteriz', 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı.

Genç kızların ve kadınların da bulunduğu grup daha sonra ellerinde bayraklarla Valilik önünden, Garnizon Şehitliği'ne kadar yürüdü. Burada hep birlikte İstiklal Marşı söyleyen grup daha sonra dağıldı.

MARMARİS'TE TERÖR PROTESTOSU

Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Gençlik Birliği, Vardiya Bizde Platformu ve İşçi Partisi Marmaris temsilciliklerinin birlikte düzenlediği protesto gösterisine yaklaşık 100 kişi katıldı. Atatürk Meydanı'ndaki gösteride, katılımcıların bazıları Türk bayrakları taşırken, bazıları ise ABD ve terör örgütü PKK aleyhine sloganların yer aldığı pankartlar açtı.

Şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından Türkiye Gençlik Birliği Muğla İl Başkanı Cemil Gözel, grup adına basın açıklamasını okudu. Hiç kimsenin, hiçbir olayın Türk-Kürt kardeşliğini engelleyemeyeceğini anlatan Gözel, Türk askerlerinin şehit düşmesinde AK Parti Hükümeti ile ABD'nin sorumlu olduğunu ileri sürdü. Gözen, "Bölünme, Türkiye'ye şantaj ve silah zoruyla dayatılmaktadır. Ancak bunu yapanlar, Türk-Kürt kardeşliğini engelleyemeyeceklerini unutmasınlar. Tıpkı, Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet'in kuruluşundaki birlikteliğimiz gibi" dedi.

Gözel'in konuşmasının ardından Diyarbakır'da şehit düşen 13 askerin isimlerini tek tek okunurken, meydandakiler bir ağızdan "Yaşıyor" diye bağırdı. 'Kahrolsun PKK', 'Kahrolsun ABD' sloganları da atan grup daha sonra dağıldı.

BAĞDAT CADDESİ'NDE TERÖRE KARŞI YÜRÜDÜLER

İlk olarak JDM İstanbul Motor Sporları Kulübüne üye bir grup genç, Pendik Green Park Otel önünde toplanarak, otomobilleri ile konvoy eşliğinde sahil yolundan Bağdat Caddesi'ne kadar Türk Bayrakları açarak ilerledi.

Grup üyeleri Bağdat Caddesi girişinde "Bayrak inmez diyen, şehit ölmez diyen birileri var" yazılı pankart açtı. Daha sonra otomobilleri ile ilerlemeye devam eden gruba yol boyunca başka gruplar da katıldıl. Grup daha sonra Türk Bayrağı açarak cadde boyunca yürüyüşe geçti. "Kadıköy uyuma, şehidine sahip çık", "Mecliste PKK istemiyoruz", "Askere uzanan eller kırılsın", "Hepimiz Mehmediz, PKK'ya yeteriz", "PKK Meclis'te komutanlar nerede?", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "PKK şaşırma sabrımızı taşırma", "Dişe diş, kana kan, intikam, intikam", "Ne mutlu Türküm diyene", "Tayyip oğlunu askere gönder" ve "Her Türk asker doğar" şeklinde slogan atarak yürüyen grup, Galippaşa Camii önüne geldiğinde şehitler için 3 dakikalık saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. Daha sonra yeniden sloganlar atarak yürüyen grup, Selami Çeşme'de dağıldı.

Şehit askerlerin isimlerini tek tek okuyan grubun yürüyüşü sırasında, çevredeki birçok vatandaş da yürüyüşe katılarak eyleme destek verdi.

MERSİN'DE GERGİNLİK

PKK saldırısı, Mersin'de düzenlenen yürüyüşle protesto edildi. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüş sırasında bir grup, BDP Gençlik Kültür Merkezi'ni taşladı. Merkezin camları kırılırken, binaya girmek isteyen bir kişi tartaklandı, başına taş isabet eden bir polis memuru kanlar içinde kaldı. Güvenlik güçleri, binayı taşlayan kalabalığa biber gazıyla müdahale etti, kısa süreli arbede yaşandı.

SAKARYA'DA 36 DERECE SICAK ALTINDA TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ

İnternetteki Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta 'Şehitlerimizi Hatırlatacağız! Unutturmayacağız! Geliyor Musunuz?' adı altında düzenlenen eyleme bugün Adapazarı Kent Meydanı'nda çok sayıda kişi katıldı. CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un da katıldığı mitinge ellerine ay-yıldızlı bayrak alan genç kızlar da katılarak terörü lanetledi.

Sıcak havaya rağmen çok sayıda kişi eyleme katılırken kent meydanında okunan İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından yürüyen grup Çark Caddesi'nde, 'Kahrolsun PKK', 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' sloganları atarak yeniden Kent Meydanına gelirlerken esnaf da destek verdi.

KIRIKKALE'DEKİ MİTİNGTE PKK'YA LANET YAĞDI

Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinge yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Aşırı sıcağa rağmen Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitinge gelenler 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Bu vatana sahip çıkmayanlara hakkımızı helal etmiyoruz', 'Meclis'te PKK istemiyoruz', 'Ülkemizi sevmeyen defolsun gitsin', 'Askere uzanan eller kırılsın', 'Dişe diş kana kan intikam', 'Kırıkkale uyuma şehidine sahip çık', 'Kahrolsun PKK', 'Şehidim hakkını helal et bize' sloganları atıldı.


http://www.internethaber.com/turkiye-sehitleri-ici...31h-p2.htm
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Philoxenus
..sus/pus


Kayıt: 25.09.2010
Üye No: 190,999
Offline
Tarih: 17 Temmuz 2011, 20:32 Tek mesaj gösterimi2

Bazen insan Death Note dünyasında olanların gerçek olmasını istiyor
_________________Kerbela çölünde, bir Hüseyinim
Damla suya kul eyledi dert beni
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
DENİZ180709Uzaklaştırıldı
Kayıt: 18.11.2009
Üye No: 175,288
Offline


Yasaklandım

Tarih: 17 Temmuz 2011, 22:56 Tek mesaj gösterimi3

canımız yandı evt ,,, ama hiç sorgulamıyoruz birilerinin oyununa mı geliyoruz acaba !
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Just.
Emektar
Emektar


Kayıt: 19.07.2009
Üye No: 167,535
Şehir: Selanik
Offline
Tarih: 18 Temmuz 2011, 19:16 Tek mesaj gösterimi4

Komando Er Gökhan Kaplan Tekirdağ Şarköy (Gölcük)Biricik , abim gibi sevdiğim insan , delikanlı mert insan ..
Allah mekanını cennet etsin , toprağın bol olsun .

_________________
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 4 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz