Vucut Dilinizle Etkili Sonuçlar Alabilirsiniz!

Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder « Önceki başlıkSonraki başlık »
 Yazar  Mesaj
TuRKuaZ'm
alaturka
Emektar


Kayıt: 22.08.2007
Üye No: 88,185
Şehir: İstanbul
Offline
Tarih: 23 Nisan 2010, 10:53 Tek mesaj gösterimi1

Vücut dili uzmanlarından aldığımız dahiyane önerileri kullanarak gelecek vaat etmediğini düşündüğünüz işinizde fırsatların ayaklarınıza yığıldığına şahit olabilirsiniz.

şinizde yükselmenizin ofiste kaç saat kaldığınızla, insanlarla nasıl iletişim kurduğunuzla veya kaç projede yer aldığınızla ilgisi olmayabilir. İşin sırrı hareketlerinizde saklı. Yalnızca vücut dilinizi kullanarak kimse fark etmeden her şeyin istediğiniz şekilde sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Vücut dili uzmanı Janine Driver, kendinizi taşıma şeklinizde yaptığınız ufak değişikliklerin kısa yoldan başkalarının bilinçaltına hitap edebileceğini belirtiyor. İşte bulunduğunuz ortamlarda size avantaj kazandıracak hareketler...

♦Toplantının yıldızı olun♦

Kendinize patronunuza yakın bir koltuk seçin. Bu sayede otomatikman kendisini size daha yakın hissetmesini sağlayabilirsiniz. Oturma şekliniz de çok önemlidir. Sandalyenizin ucunda öne doğru oturarak çevrenize, işe yoğunlaştığınız sinyalini vermeniz mümkün. Elinize patronunuzun sevdiğini bildiğiniz bir şey alın. Bu, onun en sevdiği kahve çeşidi veya kullandığı marka bir kalem olabilir. Bu psikolojik etkileşim onun zihninde ikinizi bir araya getirir ve dile getirdiğiniz fikirlere destek olmasını kolaylaştırır.

♦Herkese evet dedirtin♦

İş arkadaşınızdan bir iyilik isterken bir avucunuz yukarı doğru baksın. Polisler, bu hareketi genelde, sorguya çektikleri kişiyi etkilemek ve ikna etmek için kullanırlar. İstediğiniz şeyi belirtip sözlerinizi bitirirken elinizi kalbinize koyarak karşınızdakine dost olduğunuz mesajını verebilirsiniz. Son olarak asıl isteğinizi söylemeden önce birkaç saniye susun. "Biliyorum hepimiz çok yoğunuz ama (biraz sessizlik) bugün erken çıksam beni idare edebilir misin?" diyebilirsiniz. Bu belirgin sessizlik karşınızdakinin size evet demesini kolaylaştıran bir bilinçaltı komutudur.

♦Sinir bozan iş arkadaşınızı susturun♦


Arkadaşınız masanızın yanında konuşurken çalışmaya devam edin. Ardından parmaklarınızı silahı andıran bir şekle sokun (baş ve işaret parmaklarınız hariç diğer parmaklarınızı yumruk yapın. Serbest bıraktığınız bu parmaklar bir silahın namlusunu andırır). İşaret parmağınızı dudaklarınıza götürerek konuşmak istemediğinizi belli edebilirsiniz. Sizi anlamakta zorlanıyorsa, parmağınızı ona doğru çevirerek çok normal bir şey söylüyormuşsunuz gibi "Çok işim var" demenizi öneririz.

♦Hatanızın üzerinde durmayın♦


Diyelim ki işleri mahvettiniz. İş bunu amirinize itiraf etmeye geldiğinde onun bir metre uzağında ve yan tarafında durun. Bu duruş şekli onun bilinçaltına bu hatanın üzerinde fazla durmaması gerektiği mesajını verecektir. "Ayrıca bu hata bir daha kesinlikle tekrarlanmayacak" diyerek durumun ciddiyetini bildiğiniz mesajını verebilirsiniz.

♦Ofis belalısını durdurun♦

Çenenizi hafifçe kaldırın ve ona direkt hitap edin. Başınızı yana yatırmak karşınızdakinden onay istediğiniz anlamına gelebilir. Kendinize olan güveniniz adeta üzerinizden akmalı. Onu geçiştiren bir el hareketi yaparak asıl kontrolün sizde olduğunu ona gösterebilirsiniz.

♦Rekabetçi iş arkadaşınızın üstesinden gelin♦

Konuşurken kolunuzu onun masasının üzerine doğru uzatın. Bu, "senin bölgende olmaktan korkmuyorum" mesajını verir. Onun masasına dokunarak kendinizi gösterin ve bozulduğunuz bir şey varsa açık açık söyleyin. Ona bu şekilde meydan okuyarak işleri yoluna koyabilirsiniz.

_________________
../seni bu kör kuyulardan salan neyin şarkısıysa,
gözlerinin kahvesinden içtiğim de oydu..
Şimdi eksilen her yanıma adını verdim,
bu yüzden güzelim ben..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Muhalif
.
Emektar


Kayıt: 28.06.2005
Üye No: 16,455
Şehir: İstanbul
Offline
Tarih: 24 Nisan 2010, 00:26 Tek mesaj gösterimi2

Bu bölümdeki başlıkları takip etmeye çalışıyorum. Elinize sağlık Hocam (:

Yalnız bu yazıda da olduğu gibi, iş dünyası tamamen "büyük balık-küçük balık" ilişkisi üzerinde konumlandırılmaya çalışılıyor. Danışmanlık şirketlerinin ve bu yazıları yazanların işine geliyor çünkü böylesi. Yazılanlar doğru değil demiyorum ama etkin vücut dili ve etkili iletişimin öncelikli amacı 'rakipleri' alt etmek olmasa gerek.
_________________

Al götür rüzgârlara savur..
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Bozboz44Kayıt: 16.08.2007
Üye No: 87,695
Offline
Tarih: 25 Nisan 2010, 21:50 Tek mesaj gösterimi3

Hocam ısıme karısan bırı var... Ben buna nasıl bır taktık uygulamalıyım sızce??
 Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Alıntıyla Cevap Gönder Başa dön 
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa) [Bu başlıkta 3 mesaj bulunuyor] « Önceki başlıkSonraki başlık »


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti dosyaları gönderemezsiniz
Bu forumdaki dosyaları indiremezsiniz